محکومیت ۵ سال زندان در کره جنوبی برای معاون رییس سامسونگ

محکومیت ۵ سال زندان در کره جنوبی برای معاون رییس سامسونگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

دادگاهی در کره جنوبی روز جمعه «جی لی» معاون رییس شرکت «سامسونگ الکترونیکس» را به جرم رشوه و موارد دیگر به ۵ سال زندان محکوم کرد.

آقای لی که از ماه فوریه گذشته در بازداشت است، هرگونه عمل خلاف را تکذیب می کند. یکی از اعضای تیم وکلای مدافع وی گفت آنان درخواست تجدیدنظر درباره حکم صادره را خواهند کرد.

دادگاه ناحیه مرکزی سئول این حکم را در ارتباط با اتهامات مختلف شامل رشوه و شهادت دروغ در پی یک رسوایی مالی صادر کرد که در ماه مارس به بازداشت و برکناری پارک گوئن-های رییس وقت شرکت انجامید.

دادگاه مستقل خانم پارک قرار است در ماههای آینده برگزار شود با این حال دادستان گفته است که خانم پارک و آقای لی در یک پرونده رشوه، مشارکت داشته اند و احتمال می رود صدور این حکم، تاثیر مشابهی بر صدور حکم برای خانم پارک داشته باشد.

روز جمعه در خارج از دادگاه، صدها نفر از حامیان خانم پارک و آقای لی که اکثرا سالمند بودند و پرچم کره جنوبی را در دست داشتند شعار می دادند:‌ «بی گناه آزاد باید گردد.»

برخی سرمایه گذاران نگرانند که محکومیت آقای لی به زندان طولانی مدت باعث ایجاد خلاء ریاست در شرکت بزرگ سامسونگ شود. شرکتی که سرمایه ای بالغ بر ۳۲۲ میلیارد دلار سرمایه دارد و در روزهای گذشته شایعاتی از رونمایی قریب الوقوع تلفن همراه سامسونگ گلکسی اس ۹ این شرکت به گوش می رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری پیشین کره جنوبی به ۱۵ سال زندان محکوم شد

هشت سال محکومیت مضاعف زندان برای رئیس جمهوری سابق کره جنوبی

واکنش‌ها به رد صلاحیت روحانی؛ آیا نواصولگرایان پیروز میدان خواهند بود؟