چین از آمریکا خواست به نگرانی‌های امنیتی پاکستان احترام بگذارد

چین از آمریکا خواست به نگرانی‌های امنیتی پاکستان احترام بگذارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سه روز پس از اعلام استراتژی جدید آمریکا در افغانستان، پکن از واشنگتن خواست تا علاوه بر بها دادن به نقش پاکستان، به حاکمیت ملی و نگرانی‌های امنیتی برحق این کشور احترام بگذارد.

به گزارش رویترز، این درخواست دولت چین از آمریکا در تماس تلفنی یانگ جیچی، دیپلمات عالی‌رتبه چین و مشاور امور بین‌الملل دولت این کشور با رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده بیان شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در جریان اعلام استراتژی جدید کشورش در افغانستان، گفته بود که دیگر نمی‌توان در برابر حضور گروه‌های مسلح در خاک پاکستان سکوت کرد.

بيشتر بخوانيد: آنچه باید درباره استراتژی جدید ترامپ در افغانستان دانست

وزارت خارجه چین هم ساعاتی پس از سخنرانی آقای ترامپ، باوجود اعلام آمادگی برای همکاری با هند و آمریکا برای حل بحران افغانستان، از همسایه و متحد منطقه‌ای خود، پاکستان دفاع کرده بود.

بيشتر بخوانيد: واکنش‌‌ها به استراتژی جدید آمریکا در افغانستان: پاکستان زیر ذره بین قرار دارد


روز پنجشنبه تهمینه جانجو، وزیر خارجه پاکستان در پکن با همتای چینی خود وانگ یی دیدار کرد. به گزارش خبرگزاری دولتی چین (شین‌هوا) در جریان این ملاقات، وزیر خارجه چین بار دیگر از تلاش‌های پاکستان در مبارزه با افراطی گری تقدیر کرد و گفت: «با توجه به چالش‌های پیش‌ رو و دگرگونی‌های مداوم شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی، روابط استراتژیک چین و پاکستان بیش از پیش اهمیت دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاکستان صدها افغانستانی را دستگیر کرد؛ ایران خواستار بازگشت «عزت‌مندانه» آنها شد

آغاز پنجمین نشست «فرمت مسکو» برای بررسی وضعیت افغانستان؛ احمد مسعود: با طالبان گفتگو نداریم

گسترش نظارت با دوربین توسط طالبان؛ آیا شرکت چینی طرح امنیتی آمریکا یا ترکیه را اجرا می‌کند؟