چین از آمریکا خواست به نگرانی‌های امنیتی پاکستان احترام بگذارد

چین از آمریکا خواست به نگرانی‌های امنیتی پاکستان احترام بگذارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سه روز پس از اعلام استراتژی جدید آمریکا در افغانستان، پکن از واشنگتن خواست تا علاوه بر بها دادن به نقش پاکستان، به حاکمیت ملی و نگرانی‌های امنیتی برحق این کشور احترام بگذارد.

به گزارش رویترز، این درخواست دولت چین از آمریکا در تماس تلفنی یانگ جیچی، دیپلمات عالی‌رتبه چین و مشاور امور بین‌الملل دولت این کشور با رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده بیان شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در جریان اعلام استراتژی جدید کشورش در افغانستان، گفته بود که دیگر نمی‌توان در برابر حضور گروه‌های مسلح در خاک پاکستان سکوت کرد.

بيشتر بخوانيد: آنچه باید درباره استراتژی جدید ترامپ در افغانستان دانست

وزارت خارجه چین هم ساعاتی پس از سخنرانی آقای ترامپ، باوجود اعلام آمادگی برای همکاری با هند و آمریکا برای حل بحران افغانستان، از همسایه و متحد منطقه‌ای خود، پاکستان دفاع کرده بود.

بيشتر بخوانيد: واکنش‌‌ها به استراتژی جدید آمریکا در افغانستان: پاکستان زیر ذره بین قرار دارد

Pak-China bilateral relations to be increasingly stronger: Tehmina Janjua https://t.co/CENLnptEG6#KNvoiceofpukhtuns#KNdapukhtanoghagpic.twitter.com/ZIyO0EgLCW

— Khyber News (@KhyberNews) August 23, 2017

روز پنجشنبه تهمینه جانجو، وزیر خارجه پاکستان در پکن با همتای چینی خود وانگ یی دیدار کرد. به گزارش خبرگزاری دولتی چین (شین‌هوا) در جریان این ملاقات، وزیر خارجه چین بار دیگر از تلاش‌های پاکستان در مبارزه با افراطی گری تقدیر کرد و گفت: «با توجه به چالش‌های پیش‌ رو و دگرگونی‌های مداوم شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی، روابط استراتژیک چین و پاکستان بیش از پیش اهمیت دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاهی در پاکستان حکم زندان عمران خان به دلیل فروش هدایای دولتی را به حالت تعلیق درآورد

ارتش و مقام‌های غیرنظامی پاکستان به طور مشترک درباره بمبگذاری‌ علیه اتباع چین تحقیق می‌کنند

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد