ورود آنی به بار ممنوع؛ حتی برای ولیعهد دانمارک

ورود آنی به بار ممنوع؛ حتی برای ولیعهد دانمارک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فردریک، ولیعهد دانمارک، در بریسبن، مرکز ایالت کوئینزلند استرالیا مشمول قوانین سختگیرانه مرتبط با مصرف مشروبات الکلی شد و از ورود آنی و بی قید و شرط به بار باز ماند.

به گزارش رسانه‌های محلی، وی که بهنگام مسابقات قایقرانی در ایالت کوئینزلند به سر می‌برد جمعه شب، هنگامی که به همراه محافظانش قصد ورود به بار «جید بودا» را داشت می‌بایست کارت شناسایی ارائه دهد اما مشکل این بود که وی کارت شناسایی معتبر به همراه نداشت.

ورود به برخی از سالن‌ها و مکان‌های تفریحی در ایالت کوئینزلند پس از ساعت ۱۰ شب بدون همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر از جمله گذرنامه یا گواهینامه رانندگی که اسکن می‌شوند، ممکن نیست.

«فیل هوگان» یکی از صاحبان و گردانندگان جید بودا بار معطل ماندن ولیعهد دانمارک در پشت درهای بار را تجربه‌ای ناخوشایند می خواند، هر چند بالاخره به شاهزاده فردریک اجازه ورود داده شد.

آقای هوگان می‌گوید که کارکنان بار به جستجوی اینترنتی پرداختند تا بتوانند هویت شاهزاده را مشخص کنند و همزمان محافظان شاهزاده هم با اداره ناظر بر مصرف مشروبات الکلی تماس گرفتند.

گردانندگان جید بودا بار می‌گویند تمام سعی خود را به کار بستند تا شاهزاده معطل نشود و دردسری را که برای وی به وجود آمد باید به حساب قوانین سختگیرانه ایالت کوئینزلند نوشت.

فیل هوگان می‌گوید مشکلی که برای ولیعهد دانمارک پیش آمد تنها «نوک کوه یخی» است و روزی نیست که گردانندگان بار شاهد دردسری از این دست برای مراجعه کنندگان نباشند.

آقای هوگان می‌افزاید: «در برابر هر شاهزاده‌ای که دست رد به سینه‌اش زده می‌شود، یک میلیون نفر مردم عادی هستند»…«با تمام احترام به قصد و نیت قانونگذاران، این قانون [ارائه کارت شناسایی] مسخره‌ای است. اتفاقی که [برای شاهزاده دانمارک] افتاد اجتناب‌ناپذیر بود.»

ماه گذشته میلادی هم یکی از بارهای مشهور در بریسبن در ایالت کوئینزلند به اجبار قانون، گروهی از تولیدکنندگان شراب را که فرانسوی و افراد شناخته شده بودند، نپذیرفت.

«ایوت د اورت»، دادستان کل کوئینزلند از قوانین موجود دفاع و آن را کارساز و موثر می‌خواند و می‌گوید «پس از تصویب قانون مربوطه در ماه ژوئیه بیش از ۱.۴ میلیون کارت شناسایی اسکن شده‌اند و از ورود بیش از ۷۰ نفری که دست به رفتارهای خشونت‌آمیز می‌زنند جلوگیری شده است.»

خلاصه این که اگرچه شاید اوقات ولیعهد دانمارک که رفته بود تا نیمه شب لبی‌تر کند تلخ شد اما مدت زمانی کی وی معطل شد نشان از این دارد که اسم و رسم و عنوان لزوما درها را بدون قید و شرط و آنی به روی ولیعهد و شاهزاده نمی گشاید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«آبجوساز خودکار»؛ مرد متهم به رانندگی هنگام مستی به دلیل تولید طبیعی الکل در بدنش تبرئه شد

آتش‌سوزی در دانمارک؛ ساختمان قدیمی بورس کپنهاگ در میان شعله‌ها سوخت

ملکه پیشین دانمارک در دوره بازنشستگی به طراحی لباس و صحنه باله مشغول می‌شود