سفرهای متعدد خانواده ترامپ برای سرویس مخفی آمریکا مشکل ساز شد

سفرهای متعدد خانواده ترامپ برای سرویس مخفی آمریکا مشکل ساز شد
نگارش از Euronews

سرویس مخفی آمریکا برای تامین هزینه مورد نیاز برای حفاظت از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، خانواده و نزدیکان وی با مشکل روبرو است.

به گزارش روزنامه «یو.اس.ای تودی» معضل کسری بودجه سرویس مخفی ایالات متحده به دلیل سفرهای متعدد دونالد ترامپ و خانواده‌اش و همچنین افزایش بی سابقه شمار افرادی که می بایست مورد محافظت قرار گیرند، به وجود آمده است. سرویس مخفی آمریکا وظیفه تامین امنیت املاک مختلف اعضای خانواده رئیس جمهوری آمریکا در ایالت‌های مختلف این کشور را برعهده دارد.

رندولف تکس اَلِس، مدیر سرویس مخفی در مصاحبه با «یو اس ای تو دی» اظهار داشت: «رئیس جمهوری خانواده پرجمعیتی دارد و وظیفه ما طبق قانون تعیین شده است. […] من این موضوع را نمی توانم تغییر دهم.»


دونالد ترامپ که از روز ۲۰ ژانویه سال جاری میلادی عهده دار سمت ریاست جمهوری آمریکا شده از آن زمان سفرهای متعددی به املاک خود در ایالت های فلوریدا، نیوجرسی و ویرجینیا داشته است. این در حالی است که سایر اعضای خانواده رئیس جمهوری نیز جداگانه به تعطیلات رفته اند.

پیش از این هزینه هر سفر هوایی دونالد ترامپ به اقامتگاه مارالاگو در ایالت فلوریدا برای مالیات دهندگان آمریکایی ۷۰۰ هزار دلار تخمین زده شده بود. هزینه کل یک سفر رئیس جمهوری ایالات متحده به اقامتگاه مارالاگو حدود سه میلیون دلار عنوان شده است.

سرویس مخفی آمریکا هم اکنون وظیفه حفاظت از ۴۲ نفر از نزدیکان دونالد ترامپ جمله ۱۸ عضو خانواده وی را برعهده دارد. این در حالیست که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما سرویس مخفی وظیفه حفاظت از ۳۱ نفر را بر عهده داشت.

دونالد ترامپ از زمان آغاز دوران ریاست جمهوری خود تقریبا پایان هر هفته به یکی از املاک خود سفر کرده است.

مطالب مرتبط