مقام امنیتی اسرائیل درباره حملات با خودرو: راننده باید در ۱۵ ثانیه نخست متوقف شود

مقام امنیتی اسرائیل درباره حملات با خودرو: راننده باید در ۱۵ ثانیه نخست متوقف شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رئیس پیشین اداره مقابله با تروریسم اسرائیل می گوید باید به جایی رسید تا در صورت بروز حملاتی مانند آنچه در بارسلون رخ داد بتوان در ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نخست، این حملات را متوقف کرد.

نیتزان نوریل در گفتگو با رادیو ارتش اسرائیل که تایمز اسرائیل آنرا منتشر کرده است در توضیح اهمیت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نخست و لزوم واکنش بسیار سریع به حملات تروریستی با خودرو گفت که «یعنی دیگر راننده‌ نتواند تا ۵۳۰ متر به راندن ادامه دهد، به دلیل این که ما از پیش موانع خیابانی آماده کرده‌ایم که بلافاصله باز می‌شوند، و یا امکان مداخله با تفنگ‌، از طرف نیروهای امنیتی که نگهبان محل‌اند، را ایجاد کرده‌ایم.»

این مقام امنیتی سابق اسرائیل همچنین نسبت به احتمال انجام حمله شیمیایی توسط داعش هشدار داد و گفت:««به گمان من، بدترین روزها،‌ هنوز در راهند. آنچه شاهدش هستیم، تب‌ لرزه‌‌های پیش از مرگ است که نابودی فیزیکی داعش در منطقه، به بار می‌آورد، و متأسفانه با بسیاری حوادث از این نوع و بدتر، همراه خواهد بود. من، برای نمونه، بر این باورم که شاهد تهاجم شیمیایی هم خواهیم بود.» وی افزوده است: «داعش از دانش، توانایی، و امکانات چنین اقدامی برخوردار است. به گمان، تصمیم را هم گرفته‌اند. فقط مانده که اقدام کنند».

نیتزان نوریل همچنین گفت که جامعه غرب باید با این واقعیت که تروریسم امروزه بخشی از زندگی ماست کنار آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا حیات سیاسی نتانیاهو به جنگ غزه و حتی گسترش آن در منطقه گره خورده است؟

پای آلمان هم بر سر «نسل‌کشی» در نوار غزه به دیوان بین‌المللی دادگستری کشیده شد

در آستانه مذاکرات قاهره: بایدن از مصر و قطر خواست تا حماس را برای توافق تحت فشار بگذارند