شانس ایران برای چهارمین قهرمانی در کاپ آسیا

شانس ایران برای چهارمین قهرمانی در کاپ آسیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تیم ملی بسکتبال ایران در یک دیدار سرنوشت ساز موفق شد تیم ملی کره جنوبی را شکست دهد تا برای چهارمین بار به فینال کاپ آسیا دست پیدا کند. تیم بسکتبال ایران پیش از این در سالهای ۲۰۰۷،۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ قهرمان جام ملتهای آسیا شده است.

بسکتبالیستهای ایرانی شنبه شب در دیداری نفس گیر توانستند کره جنوبی را مغلوب کنند. شاگردان حاتمی، سرمربی تیم ملی بسکتبال، در کوارتر اول با اقتدار و با بیش از ۱۰ امتیاز از کره ایها پیش افتادند. اما بلندقامتان کره جنوبی موفق شدند در کوارتر دوم و سوم با ایران برابری کنند و در اوایل کوارتر چهارم هم از تیم ملی پیش بیفتند.

اما ریباندهای فوق العاده حدادی و پرتابهای سه امتیازی یخچالی و ارسلان کاظمی در بازی شنبه شب ایران را پیش انداخت تا نهایتا با نتیجه ۸۷ بر ۸۱ بازیکنان تیم ملی به فینال کاپ آسیا دست پیدا کنند. ارسلان کاظمی در این دیدار با کسب ۱۹ امتیاز و ۱۰ ریباند ستاره میدان بود. یخچالی با ثبت ۲۲ امتیاز امتیازآورترین بازیکن ایران و مانند همیشه حامد حدادی با ۱۴ ریباند عاملان اصلی راهیابی ایران به دیدار پایانی بودند.

تیم ملی ایران با برتری 87- 81 مقابل کره جنوبی، به فینال #بسکتبال جام ملت‌های #آسیا صعود کرد. pic.twitter.com/NKRswwusfP

— خبرگزاری فارس (@FarsNews_Agency) 20 août 2017

نام رقابتهای جام ملتهای آسیا به کاپ آسیا تغییر یافته است و آسمانخراشهای ایرانی با پیروزی در بازی نیمه نهایی نشان دادند که یکی از برترین تیمهای بسکتبال قاره کهن هستند. اما یاران حامد حدادی در بازی پایانی دیداری سخت برابر زردپوشان استرالیا خواهند داشت. استرالیایی‌ها برای اولین بار در این رقابتها شرکت می کنند و امیدوارند که بتوانند در نخستین حضور خود اولین قهرمانی را بدست بیاورند. تیم بسکتبال استرالیا که در رده جهانی تیم پراعتباری است در رده دهم قرار دارد و تیم ملی بسکتبال ایران که برترین تیم آسیایی به حساب می آید در جایگاه ۲۵ جهان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

حاشیه‌های باخت تیم ملی ایران مقابل قطر؛ از«تیرَک مهران سماک» تا «برنامه‌ریزی میزبان»

شکست ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا؛ قطر در فینال به مصاف اردن می‌رود