جلسه بررسی صلاحیت محمدجواد ظریف به تشنج کشیده شد

جلسه بررسی صلاحیت محمدجواد ظریف به تشنج کشیده شد
نگارش از Euronews

جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی حسن روحانی در مجلس ایران با توهین و ناسز گویی یکی از نمایندگان اصولگرا نسبت به جواد ظریف وزیر پیشنهادی امورخارجه لحظاتی متشنج شد.

عبدالله سامری، نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی هنگام سخنرانی آقای ظریف ناگهان شروع به فریاد زدن کرد و وی را دروغگو خطاب کرد.

برخی خبرنگاران حاضر در صحن علنی مجلس می‌گویند این نماینده در ادامه الفاظ توهین‌آمیز دیگری را خطاب به آقای ظریف بیان کرد.


به گزارش رسانه های ایران و شماری از خبرنگاران حاضر در صحن مجلس، تعدادی از نمایندگان قصد داشتند آقای سامری را از صحن مجلس بیرون ببرند، اما وی در راه خروج نیز همان الفاظ را تکرار و آقای ظریف را به «بر هم زدن اقتصاد کشور» متهم کرد.


در نهایت چند تن از نمایندگان این نماینده خشمگین را در حالی به بیرون صحن مجلس هدایت کردند که محمد کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا جلوی دهان عبدالله سامری را گرفته بود.

خبرآنلاین گزارش داده است که این نماینده پس از این گذشت چند دقیقه با تکذیب توهین و فحاشی گفت: «من فحاشی نکردم. چنین نبود. من به آماری که وزیر داشت ارائه می داد اعتراض کردم که این آمار کذب است و درست نیست. من مگر بچه ام که فحاشی کنم.» وی افزود: «نمایندگان به صحبتهای ظریف احسنت می گفتند. چه احسنتی دارد؟ در خرمشهر اتفاقی افتاد و من سه بار به وزیر مراجعه کردم اما هیچ کاری انجام ندادند. امروز در خرمشهر کشتی ها متوقف است، مردم کشتی را تکه تکه می کند و می فروشند. کاری آنجا وجود ندارد. در شلمچه کارها متوقف است. این آمارها کذایی و دروغ است که وزیر خارجه در مجلس به نمایندگان ارائه می دهد.»


محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت یازدهم در متن سخنرانی خود در مجلس گفت: «در دولت یازدهم گام های بلند و بعضا تاریخی برداشته شد که مهمترین آنها گذر از پرونده هسته ای و تحمیل حق ملم مردم ایران به قدرت های جهانی بود.» وی در ادامه با اشاره به برداشته شدن موانع بر سر بهبود معیشت مردم گفت: «وزارت امورخارجه به جای تحمیل هزینه، درخدمت بهبود وضعیت معیشت مردم قرار گرفته است و با مهیا کردن بستر فروش نفت باعث حذف دلالان پرفساد شد. تعاملات بانکی تسهیل شد. فراموش نکنیم که چهار پیش در چه وضعیتی بودیم.»

مطالب مرتبط