همه آنچه درباره حمله به پیتزا فروشی حومه پاریس می دانیم

همه آنچه درباره حمله به پیتزا فروشی حومه پاریس می دانیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک خودرو دوشنبه شب جمعیت حاضر در مقابل یک پیتزا فروشی در شرق شهر پاریس، پایتخت فرانسه، را زیر گرفت. در این حادثه دست‌کم یک دختر ۱۳ ساله کشته و هشت نفر زخمی شده‌اند که حال ۵ تن از آنها وخیم گزارش شده است. یک دختربچه ۸ ساله نیز در وضعیت وخیمی به سر می برد.

آگهی

شاهدان عینی می‌گویند که راننده سوار بر یک خودروی بی.ام.و خاکستری با سرعت زیاد به سمت محوطه جلوی پیتزا فروشی حرکت کرد و سپس با خودرو وارد مغازه شد.

راننده خودرو بلافاصله پس از حادثه دستگیر شد. سخنگوی وزارت کشور فرانسه در نخستین واکنش خود اعلام کرد که بازجویی‌های اولیه نشان می‌دهد این حادثه یک «اقدام تروریستی» نبوده است. بگفته رسانه‌های فرانسوی راننده خودرو یک جوان ۳۲ ساله متولد سال ۱۹۸۵ میلادی است و یک هفته پیش از این اقدام، قصد خودکشی داشته است. احتمال داده می‌شود که راننده دچار اختلالات روانی و افسردگی شدید باشد. این فرد هیچ سوء سابقه قضایی نداشته است. هنوز مشخص نیست آیا راننده تحت تاثیر الکل یا مواد مخدر بوده یا خبر.

پلیس در اطراف محل حادثه تدابیر شدید امنیتی برقرار کرده و از ورود افراد عادی و خبرنگاران تا شعاع یک و نیم کیلومتری محل جلوگیری می کند.

ژاندارمری فرانسه نیز با انتشار پیامی در حساب توییتری خود از مردم خواست در محل حاضر نشوند و اخبار غیر رسمی منتشر نکنند. این حادثه در «ست سور» در منطقه «سن-اِ-مارن»، واقع در ۵۴ کیلومتری شهر پاریس روی داده است. ست سور یک منطقه کوچک با ۴۵۰ نفر جمعیت است.هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرژانتوی، حومه پاریس صحنه ناآرامی در پی مرگ مشکوک جوان هجده ساله

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

ویدئو؛ بیست و نهمین دوره رویداد اعتراضی «هرم کفش» در پاریس برگزار شد