حرف های تازه وزیر ورزش ایران در مورد محرومیت شجاعی و حاج صفی

حرف های تازه وزیر ورزش ایران در مورد محرومیت شجاعی و حاج صفی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک روز پس از آنکه رسانه های داخلی به نقل از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران محرومیت مسعود شجاعی و احسان حاج صفی از بازی برای تیم ملی را تکذیب کردند، وزیر ورزش ایران هم نسبت به معاون خود موضع نرم تری اتخاذ کرد و تلویحا محرومیت این دو را رد کرد.

مسعود سلطانی فر روز یکشنبه با تاکید بر اینکه در تلاش است تا با مدیریت موضوع، مشکلی برای هیچ بخشی پیش نیاید، اضافه کرد: «منتظر هستیم تا اطلاعات کامل جمع آوری شده و توضیحات دو ورزشکار را بشنویم و بعد تصمیم بگیریم اما مجددا تاکید می شود که در خصوص رویارویی غیرمستقیم و تیمی تکلیف مشخص نیست.»

وزیر ورزش ایران در بخش دیگری از سخنان خود «مشخص شدن وضعیت در این نوع موارد» را منوط به اظهار نظر شورای عالی امنیت ملی دانست. آقای سلطانی فر در توضیح اینکه پیچیدگی این موارد چگونه است، مثالی از مسابقه دو سرعت زد که از هشت شرکت کننده یک نفر اسرائیلی باشد یا در ورزش هایی مانند تیراندازی که رویارویی مستقیم وجود نداشته باشد.

پس از اظهار نظر محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش درباره وضعیت این دو فوتبالیست تیم و اعلام محرومیت حضور آنها در تیم ملی، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با ارسال نامه ای از مسئولان ورزش ایران توضیح خواست.

#فیفا خواستار توضیح ایران در مورد محرومیت #شجاعی و #حاج_صفی است https://t.co/ITlFMgdYJRpic.twitter.com/sImfVrOmrZ

— euronews فارسی (@euronews_pe) August 11, 2017

طبق مقررات فیفا دخالت دادن سیاست در ورزش از سوی بازیکنان، مسئولان ورزش و فدراسیون ها غیر قانونی است و بر اساس این قانون، فدراسیون خاطی با مجازات تعلیق روبرو خواهد شد.

در روزهای گذشته نیز کاربران شبکه های اجتماعی با هشتگ «فوتبال سیاسی نیست» نسبت به اعلام خبر محرومیت مسعود شجاعی و احسان حاج صفی اعتراض کردند.

این دو بازیکن ملی پوش فوتبال ایران، هفته گذشته همراه با تیم باشگاهی یانیونیوس یونان در مقابل تیم مکابی اسرائیل بازی کردند. این بازی در چارچوب بازی های مقدماتی لیگ اروپا برگزار شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت ستاد امر به معروف و نهی منکر اصفهان از «جادوگر»

فیفا خواستار توضیح ایران در مورد محرومیت شجاعی و حاج صفی است

واکنش‌ها به بازی شجاعی و حاج‌صفی؛ از هشتگ ««فوتبال سیاسی نیست» تا «فوتبال به چه قیمتی»