Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک نفر کشته و دست کم ۱۹ زخمی در تظاهرات راستگرایان افراطی در ویرجینیا

یک نفر کشته و دست کم ۱۹ زخمی در تظاهرات راستگرایان افراطی در ویرجینیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روز شنبه ۱۲ اوت راست‌گرایان افراطی در شهر شارلوتزویل در ایالت ویرجینیا تظاهراتی با سازماندهی قبلی به راه انداختند، که در تقابل با تظاهرات ضد فاشیست‌ها به خشونت گرایید. گزارش‌ها حاکی است که بر اثر زیرگرفته شدن مخالفان راست‌گرایان توسط یک خودرو، یک نفر کشته و دست کم ۱۹ نفر مجروح شده‌اند.

فرماندار ویرجینیا برای کنترل بهتر تظاهرات از قبل در این شهر وضعیت اضطراری اعلام کرده بود، اما تجمع حدود ۶۰۰۰ نفر در این تظاهرات و در مقابل اعتراض شدید مخالفان نژادپرستی اوضاع را تا حدودی از کنترل خارج کرد.

Terror in Virginia: One dead, 19 injured, when speeding car slams into crowd of counter-protesters at hate rally https://t.co/YrXAlEDDmtpic.twitter.com/5zZS4rhnyC

— CNN (@CNN) 12. August 2017

حمل آشکار سلاح توسط افراط‌گرایانی که لباس‌های شبه نظامی به تن داشتند و شعارهای نژادپرستانه می دادند، واکنش مخالفانی که از مناطق اطراف به شارلوتزویل آمده بودند را برانگیخت و هر دوطرف به پرتاب اشیای مختلف به سمت هم دست زدند.

تجمع راستگرایان در شارلوتزویل از روزهای قبل و در اعتراض به برداشتن مجسمه “رابرت ای لی“، ژنرال جنگ های داخلی آمریکا سازمان داده شده بود.

در جریان تظاهرات درگیری‌هایی با پلیس ضد شورش نیز رخ داد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بروز خشونت‌ها در شارلوتزویل را محکوم کرده و خواهان اتحاد همه شهروندان آمریکا علیه نفرت‌پراکنی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

جنجال فیلم علی عباسی در بحبوحه کارزار انتخاباتی آمریکا؛ ستاد ترامپ: شکایت می‌کنیم