Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جمع‌آوری میلیونها تخم‌مرغ آلوده از فروشگاههای اروپا و هنگ کنگ

جمع‌آوری میلیونها تخم‌مرغ آلوده از فروشگاههای اروپا و هنگ کنگ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تخم‌مرغ‌های آلوده به ماده شیمیایی فیپرونیل که از آلمان و هلند روانه ۱۵ کشور اتحادیه اروپا شامل هلند، بلژیک، آلمان، سوئد، انگلستان، اتریش، ایرلند، ایتالیا، لوگزامبورگ، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسلوانی، دانمارک، و همچنین سوییس و هنگ کنگ شده بودند، از سطح بازار جمع‌آوری شدند.

دلیل آلودگی به این ماده شیمیایی، استفاده شرکت‌های ضدعفونی کننده از این ماده در مزارع در هلند، بلژیک، آلمان و شمال فرانسه بوده است.

کمپانی هلندی چیک فریند که محصولات غذایی برای تغذیه دام و طیور را فراهم می‌کند، مظنون به پخش مواد آلوده به فپیرونیل است. دو مدیر اجرایی این کمپانی هلندی با این اتهام بازداشت شده‌اند.

براساس گزارش رسانه‌ها در بلژیک، ۲۶ مظنون و کمپانی‌های مربوطه، که در توزیع محصولات ممنوعه دست داشتند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

تخم‌مرغ‌های آلوده خطر چندانی بر سلامت انسان ندارند. براساس گزارش آژانس ایمنی مواد غذایی در فرانسه حد مصرف بدون خطر تخم‌مرغ آلوده به فیپرونیل در کودکان کمتر از ۳ سال، یک عدد و در بزرگسالان ۱۰ عدد در روز، بدون خطر جدی است.

فیپرونیل به صورت معمول برای از بین بردن شپش و کنه در حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما ورود آن به چرخه مواد غذایی ممنوع است. آلودگی به میزان بالای فیپرونیل می‌تواند منجر به اختلالات عصبی و حالت تهوع شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تخم‌ مرغ‌های آلوده علاوه بر ۱۶ کشور اروپایی در هنگ کنگ هم توزیع شده است

نورافشانی پهپادی در آسمان هنگ‌کنک به‌ مناسبت جشن قایق اژدها

خلاقیت و دوستی با محیط زیست در نمایشگاه آثار هنری در هنگ کنگ