داماد ترامپ برای مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیل به خاورمیانه می‌رود

داماد ترامپ برای مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیل به خاورمیانه می‌رود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک مقام مسئول کاخ سفید روز جمعه گفت که دونالد ترامپ قصد دارد به زودی داماد خود جارد کوشنر را برای تدارک دور تازه‌ای از مذاکرات صلح فلسطین و اسرائیل به خاورمیانه بفرستد.

در این سفر که جیسون گرینبلات، نماینده ویژه دونالد ترامپ در مذاکرات بین‌المللی نیز کوشنر را همراهی میکند، گفتگوهایی با رهبران کشورهای منطقه در جهت گشایش مسیر مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل انجام خواهد گرفت.

Trump sends son-in-law to broker Middle East peace deal https://t.co/Y2RHqOetDZ | Independent Online pic.twitter.com/HlDF9R2nsi

— IOL News (@IOL) August 11, 2017

Trump sending top envoys to Middle East to advance Israeli-Palestinian peace https://t.co/K3LGQPWCTBpic.twitter.com/XWtToAUttx

— JTA | Jewish news (@JTAnews) August 11, 2017

دینا پاول مشاور امنیت ملی نیز در این سفر حضور دارد و در گفتگو با رهبران عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، اردن، مصر و اسرائیل شرکت خواهد کرد.

در حالی که مشورت های منطقه ای نقش مهمی در دستیابی به این هدف بازی می کند، اما رئیس جمهوری آمریکا تاکید دارد که صلح بین اسرائیل و فلسطینیان، فقط از طریق مذاکره مستقیم دو طرف درگیر ممکن است و ایالات متحده نیز برای رسیدن به این هدف، با هر دو طرف به طور نزدیک کار خواهد کرد.

جارد کوشنر که به عنوان مشاور ارشد دونالد ترامپ انجام وظیفه می کند، پس از استقرار ترامپ در کاخ سفید، متهم شد که یکبار باعث شکست روند مذاکرات بین اسرائیل و فلسطینیان شده است.

رئیس جمهور ایالات متحده پس از مراسم تحلیف و در اولین سفر خود به عربستان سعودی و اسرائیل، تعهد کرد توافقی را که امکان آن در دوره های پیشین جمهوری خواهان و دمکرات ها از دست رفت، بتواند به دست آورد.

زمان انجام این سفر به بازگشت آرامش پس از رویدادهای خشونت آمیز اخیر در بیت المقدس، در ارتباط با نصب دستگاه های فلزیاب در ورودی‌های مسجد الاقصی موکول شده است.

دونالد ترامپ گفته است که این مذاکرات بر روی دستیابی به صلح، مبارزه با افراط‌گرایی، تسهیل کمک‌های انساندوستانه برای غزه و برداشتن گام‌های اقتصادی مشخص برای تضمین ثبات و امنیت منطقه متمرکز خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج نکته‌ای که باید درباره مسجدالاقصی بدانیم

رهبران مذهبی فلسطینی با برگزاری نماز جماعت در داخل مسجدالاقصی موافقت کردند

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد