Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش ها به بالا گرفتن تنش لفظی بین آمریکا و کره شمالی

واکنش ها به بالا گرفتن تنش لفظی بین آمریکا و کره شمالی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

همزمان با بالا گرفتن تهدیدها بین آمریکا و کره شمالی، مقامات سیاسی برخی کشورها نسبت به افزایش تنش بین دو کشور هشدار داده اند.

انتقاد‌های تند ایالات متحده در مورد ادامه آزمایش‌های موشکی کره شمالی طی دو روز گذشته به سطح تازه‌ای ارتقا یافته و دونالد ترامپ روز جمعه ۱۱ اوت هشدار داد که طرح های نظامی این کشور در صورتی که پیونگ یانگ دست به اقدام نابخردانه ای بزند آماده است.

این هشدار ترامپ واکنش دیگری بود به تهدید روز پنجشنبه کره شمالی که از رسانه ملی این کشور اعلام شد و پیونگ یانگ گفت طرح حمله به جزیره گوام ظرف شش روز آینده آماده است و در صورت تایید رهبر، موشک‌های هواسونگ ۱۲ از فراز چند شهر ژاپن خواهند گذشت و در ۳۰ کیلومتری این جزیره در آب فرود خواهند آمد.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا نیز قبل از آن هشدار داده بود که کره شمالی باید از دست زدن به هر اقدامی که ممکن است به پایان حکومت این کشور بیانجامد خودداری کند.

در واکنش به این تهدیدهای متقابل، رهبران بسیاری از کشورها نسبت به افزایش تنش و خطر برخورد نظامی هشدار داده اند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز جمعه گفت که با تنش های لفظی نمی توان به تعامل و یافتن راه حلی برای این بحران دست یافت و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز هشدار داد که تنش های لفظی بیش از حد بالا رفته و خطر مناقشه مربوط به کره شمالی بسیار بالا است.

با این حال خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه گزارش کرد که دونالد ترامپ همزمان با هشدار به کره شمالی، طی چند ماه گذشته درگیر تلاش های دیپلماتیک و گفتگو با پیونگ یانگ بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: اگر کره شمالی بی‌احتیاطی کند ارتش آمریکا آماده است

ترامپ: ایران به روح برجام پایبند نیست، کره‌ شمالی حواسش را جمع کند

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟