زلزله در چین جان دست‌کم ۱۹ نفر را گرفت

زلزله در چین جان دست‌کم ۱۹ نفر را گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی وقوع زلزله‌ای به قدرت ۷ در مقیاس ریشتر در منطقه کوهستانی سیچوان چین دست‌کم ۱۹ نفر از جمله ۶ گردشگر جان خود را از دست دادند و بیش از ۲۶۰ تن زخمی شدند.

تا کنون بیش از ۶۰۰ نیروی امدادی به منطقه اعزام شده اند و شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین دستور ارسال فوری نیروی‌های امدادی بیشتر به منطقه را صادر کرده است.

با توجه به کوهستانی بودن منطقه مقامات چین احتمال داده‌اند که تعداد جانباختگان از مرز ۱۰۰ نفر عبور کند. همچنین ممکن است شمار زخمی شدگان نیز به بیش از هزار نفر برسد.

زمین لرزه ساعت ۹ و ۱۹ دقیقه به وقت محلی روی داد و به دلیل وجود پارک ملی جیوژایگو در محدوده وقوع زمین لرزه تعداد زیادی گردشگر در منطقه حضور داشتند.

به گفته رسانه‌های چین در روز حادثه بیش از ۳۸ هزار نفر برای بازدید به پارک ملی رفته بودند که تعدادی از آنها در داخل پارک گرفتار شدند. خبرگزاری شین‌هوای چین از تخلیه نزدیک به ۳۲ هزار توریست از منطقه خبر داد.

همزمان یک زلزله دیگر به قدرت ۶.۶ در مقیاس ریشتر در شهر سین کییانگ در شمال غربی چین در ۲ هزار کیلومتری محل زلزله اول روی داد. در این حادثه ۱۹ نفر که عمدتا محلی بودند زخمی شدند.هم‌رسانی این مطلبنظرها