شیوع اسهال و استفراغ در میان ورزشکاران مسابقات جهانی دو و میدانی

شیوع اسهال و استفراغ در میان ورزشکاران مسابقات جهانی دو و میدانی
نگارش از Euronews

فدراسیون‌ بین المللی دو و میدانی با انتشار بیانیه اعلام کرد که چندین ورزشکار شرکت کننده در مسابقات جهانی دو و میدانی به ویروس اسهال و استفراغ مبتلا شده‌اند.

از روز یکشنبه تا کنون نزدیک به ۳۰ ورزشکار از ملیت‌های مختلف که در هتل تایید شده اقامت داشته اند احتمالا به دلیل استفاده از غذای آلوده دچار اسهال و استفراغ شده‌اند. هتل تاور در مرکز لندن، محل برگزاری مسابقات، قرار دارد و ورزشکارانی از بوتسوانا، آلمان، کانادا و پرتوریکو در آن اقامت دارند.

در پی شیوع ویروس آلمان ۳۰ ورزشکار خود را به هتل دیگری انتقال داد و سایر تیم‌ها نیز ورزشکاران را در قرنطینه غذایی قرار دادند. آیزک ماکوالا، ورزشکار اهل بوتسوانا و بهترین دونده فصل نیز به دلیل ابتلا به اسهال و استفراغ از شرکت در مسابقه ۲۰۰ متر بازماند. وی با انتشار مطلبی در صفحه فیسبوک خود از قول پزشکان فدراسیون بین المللی گفت که دلیل بیماری‌اش «مسمومیت غذایی» بوده است.

در مقابل هتل تاور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که برای یافتن علیت قطعی شیوع ویروس با مقامات بهداشتی بریتانیا و فدراسیون بین المللی دو و میدانی همکاری می کند. در بیانیه اطمینان داده شده که هتل عامل انتشار بیماری نبوده است و دستورالعمل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت شده‌اند.


مطالب مرتبط