مدال طلای ماراتن زنان بر گردن دونده کنیایی الاصل بحرین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مدال طلای ماراتن زنان بر گردن دونده کنیایی الاصل بحرین

در ادامه مسابقات جهانی دو و میدانی که در لندن بریتانیا برگزار می شود روز یکشنبه توری بووی از آمریکا توانست در ۱۰۰ متر زنان شگفتی ساز شود و مدال طلای جهان را بر گردن بیاویزد. او مسیر مسابقه را در ۱۰ ثانیه و ۸۶ صدم ثانیه پیمود و در کمال ناباوری پیش از رقیبانی چون ماری ژوزه تالو و دانفنه شیپرز از خط پایان گذشت.

الین تاپسون جاماییکایی، اسطوره‌ی دوی سرعت زنان نیز مقامی بهتر از پنجم به دست نیاورد تا خاطره شکست غیرمنتظره اوسین بولت در ۱۰۰ متر مردان را تکرار کند و به پیروزی پیاپی جاماییکایی‌ها در مسابقات جهانی پایان دهد.

رز چلیمو کنیایی الاصل که به تیم بحرین پیوسته نیز ماراتن زنان را با زمان ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه و ۱۱ ثانیه به پایان رساند و مدال طلا را از آن خود کرد. با اینکه او در ابتدای کار از رقیبانش عقب افتاده بود اما در چند صد متر آخر توانست از ادنا کیپلاگات جلو بزند و هموطنش را از طلا محروم کند.

اما در ماراتن مردان جئوفری کیرویی کنایی بهترین زمان خود را در مسابقات فصل ثبت کرد و مسیر ۴۲ کیلومتری را در ۲ ساعت و ۸ دقیقه و ۲۷ ثانیه به پایان رساند. او ۱۰ کیلومتر آخر مسابقه را با فاصله زیادی از رقیبانش جلوتر بود. تمیرات تولا از اتیوپی هم به مدال نقره رضایت داد.