«مهمترین» مقام حاضر در مراسم تحلیف روحانی

«مهمترین» مقام حاضر در مراسم تحلیف روحانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

«فدریکا موگرینی» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه‌ اروپا، امروز شنبه، ۵ اوت برابر با ۱۴ مردادماه ۱۳۹۶ برای شرکت در مراسم تحلیف حسن روحانی، رئیس جمهوری دولت دوازدهم ایران وارد تهران شد و با مقامات دیدار کرد.

به گفتۀ دفتر رئیس‌جمهوری ایران در مراسم امروز ۸ رئیس جمهور، ۱۹ رئیس مجلس و دست کم ۹۲ هیات عالی رتبه خارجی شرکت دارند، آماری که از زمان انقلاب ۵۷ تا به امروز بی سابقه است.

فدریکا موگرینی، بی تردید در میان این مقامات و خصوصا با توجه به نگرش ضدبرجام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، مهمترین آنهاست.

واشنگتن با ترامپ می خواهد در بهترین صورت برجام، توافق هسته‌ای قدرت های جهانی با تهران را پاره و در بدترین صورت در آن تغییراتی اعمال کند.

اتحادیه اروپا و کشورهای مطرح این اتحادیه اما، اگرچه دل خوشی از آزمایشات موشکی ایران ندارند اما در عین حال با رویکرد ضدبرجام دونالد ترامپ هم همراه نیستند، و خواهان پایبندی طرفین از جمله آمریکا به این توافق هسته‌ای هستند.

اما کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران پس از دیدارش با «فدریکا موگرینی» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه‌ اروپا گفت:«دامنه اختلاف آمریکا با اتحادیه اروپا نه تنها بر سر مسئله ایران بلکه در مسائل دیگر در حال گسترش است…ایشان البته گفتند گه این آگاهی در اتحادیه اروپا هست و دارند تلاش می کنند که چگونه در برابر فشارهایی که آمریکاییها وارد می آورند اتحادیه اروپا بتواند استقلال خود را حفظ کند و منافع خود را در نظر داشته باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ایران پس از حمله به اسرائیل گامی به سوی تغییر در دکترین هسته‌ای خود برمی‌دارد؟

رافائل گروسی: جهان نباید شکست خود در کره شمالی را در ایران نیز تکرار کند

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به دلیل حمایت نظامی از روسیه و سوریه وضع کرد