چهار کشته و ۶ مجروح در حمله طالبان علیه نیروهای ناتو در افغانستان

چهار کشته و ۶ مجروح در حمله طالبان علیه نیروهای ناتو در افغانستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در جریان یک حمله انتحاری به نیروهای ناتو در شمال کابل که پنجشنبه شب رخ داد، دست‌کم ۴ سرباز نیروهای ائتلاف کشته و ۵ سرباز و یک نفر مترجم مجروح شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در بیانیه ای اعلام کرد که هدف این حمله انتحاری یک خودروی گشتی کاروان نیروهای ناتو در منطقه قره باغ در ۵۰ کیلومتری شمال کابل بوده است. محل حمله همچنین نزدیک به فرودگاه بگرام یعنی پایگاه نظامی ایالات متحده است.

هویت مجروحان هنوز اعلام نشده اما سخنگوی ناتو افزوده که مجروحان در بیمارستان پایگاه بگرام تحت درمان قرار گرفته‌اند. با این حال یک سازمان غیر دولتی ایتالیایی در توییتر خود اعلام کرده که ۱۲ تن از دیگر مجروحان این حمله تروریستی در بیمارستان این سازمان بستری شده اند.

یک روز قبل از این حمله یعنی روز چهارشنبه نیز، در جریان حمله طالبان به یک کاروان نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه قندهار در جنوب افغانستان، ۲ سرباز آمریکایی کشته و ۴ سرباز مجروح شدند.

حملات طالبان علیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی در افغانستان در فصل تابستان افزایش یافته است. در حال حاضر۱۳۰۰۰ نفر از نیروهای ائتلاف از جمله ۸۴۰۰ آمریکایی مشغول اجرای ماموریت در افغانستان‌اند و قرار است بنا به درخواست فرمانده نیروهای آمریکایی، واحدهای تقویتی بیشتری به آنها بپیوندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طالبان و افغانستان؛ جنگی که آمریکا نمی تواند در آن پیروز شود

حمله انتحاری در مسیر حرکت کاروان نیروهای بین‌المللی در ولایت قندهار

دست‌کم «هشت کشته» در پی حملات هوایی پاکستان به دو ولایت افغانستان؛ طالبان به نوار مرزی حمله کرد