چهار کشته و ۶ مجروح در حمله طالبان علیه نیروهای ناتو در افغانستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
چهار کشته و ۶ مجروح در حمله طالبان علیه نیروهای ناتو در افغانستان

در جریان یک حمله انتحاری به نیروهای ناتو در شمال کابل که پنجشنبه شب رخ داد، دست‌کم ۴ سرباز نیروهای ائتلاف کشته و ۵ سرباز و یک نفر مترجم مجروح شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در بیانیه ای اعلام کرد که هدف این حمله انتحاری یک خودروی گشتی کاروان نیروهای ناتو در منطقه قره باغ در ۵۰ کیلومتری شمال کابل بوده است. محل حمله همچنین نزدیک به فرودگاه بگرام یعنی پایگاه نظامی ایالات متحده است.

هویت مجروحان هنوز اعلام نشده اما سخنگوی ناتو افزوده که مجروحان در بیمارستان پایگاه بگرام تحت درمان قرار گرفته‌اند. با این حال یک سازمان غیر دولتی ایتالیایی در توییتر خود اعلام کرده که ۱۲ تن از دیگر مجروحان این حمله تروریستی در بیمارستان این سازمان بستری شده اند.

یک روز قبل از این حمله یعنی روز چهارشنبه نیز، در جریان حمله طالبان به یک کاروان نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه قندهار در جنوب افغانستان، ۲ سرباز آمریکایی کشته و ۴ سرباز مجروح شدند.

حملات طالبان علیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی در افغانستان در فصل تابستان افزایش یافته است. در حال حاضر۱۳۰۰۰ نفر از نیروهای ائتلاف از جمله ۸۴۰۰ آمریکایی مشغول اجرای ماموریت در افغانستان‌اند و قرار است بنا به درخواست فرمانده نیروهای آمریکایی، واحدهای تقویتی بیشتری به آنها بپیوندند.