Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هیات نظارت بر اجرای برجام: تصمیماتی در ۱۶ بند علیه تحریم‌های آمریکا اتخاذ شد

هیات نظارت بر اجرای برجام: تصمیماتی در ۱۶ بند علیه تحریم‌های آمریکا اتخاذ شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

هیات نظارت بر اجرای برجام با تشکیل جلسه‌ای به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری ایران تصمیماتی را در ۱۶ بند برای واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران اتخاذ کرد.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران با اعلام این خبر، درباره جزییات این ۱۶ بند، اطلاعاتی منتشر نکرد اما نوشت: «این تصمیمات متعاقبا توسط رئیس جمهوری به دستگاه های ذیربط از جمله وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهد شد.»

اعضای هیات نظارت بر اجرای برجام در این جلسه بر نقض تعهدات آمریکا در برجام به‌خصوص مفاد بندهای ۲۶ و ۲۸ و ۲۹ نیز تأکید کرده است.

اعضای «هیات نظارت بر اجرای برجام» شامل حسن روحانی، رئیس جمهور، علی‌ لاریجانی، رئیس مجلس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، حسین دهقان، وزیر دفاع، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، سعید جلیلی، نماینده آقای خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی، علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل آقای خامنه‌ای هستند. هم‌چنین علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دبیر این هیأت است.

در جلسه امروز (دوشنبه ۹ مرداد) «هیات نظارت بر اجرای برجام» که با حضور تمامی اعضا تشکیل شد، پس از استماع گزارش های وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی، آخرین وضعیت قانون تحریمی جدید آمریکا و تبعات آن مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.

در این جلسه اعضای هیات نظارت همچنین از بیانیه اخیر کمیسیون مشترک برجام که توسط مسئول سیاست خارجی اروپا و رئیس کمیسیون مبنی بر «ضرورت پایبندی همه اعضا به همه مفاد برجام همراه با حسن نیت و در فضایی سازنده» منتشر شد، استقبال کرده و در عین حال بر ضرورت پیگیری جدی مطالبات ایران از این کمیسیون در جلسه بعدی آن تاکید کردند.

مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته با ۴۱۹ رأی موافق در برابر سه رأی مخالف لایحه تحریم سه کشور ایران، روسیه و کره شمالی را تصویب کرد. قسمت مربوط به ایران در این طرح شامل تشدید تحریم برنامه موشکی بالستیکی، تحریم‌ها علیه کل سپاه پاسداران و تحریم‌های جدید علیه نقض حقوق بشر در ایران است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است

آیا ایران پس از حمله به اسرائیل گامی به سوی تغییر در دکترین هسته‌ای خود برمی‌دارد؟

چرا روحانی از حمله به عین‌الاسد بی‌خبر بود؟ پاسخ کیهان: محرمانه بود، فقط ۱۰ نفر خبر داشتند