بازداشت چهار زن آلمانی در عراق به ظن عضویت در داعش

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازداشت چهار زن آلمانی در عراق به ظن عضویت در داعش

چهار زن آلمانی به ظن عضویت در گروه داعش در عراق زندانی هستند.

به گزارش هفته نامه اشپیگل برای این زنان که در انتظار محاکمه به سر می برند ممکن است حکم اعدام صادر شود. بنا به این گزارش کنسولگری آلمان با این زندانیان در تماس است و دیپلمات‌های آلمانی روز پنجشنبه گذشته با آنها در زندانی در بغداد ملاقات کرده اند.

یکی از زنان بازداشت شده آلمانی دختری ۱۶ ساله به نام “لیندا و” است که هفته گذشته در موصل بازداشت شد. رسانه های آلمانی پیش از این از بازداشت یک دختر نوجوان در موصل به همراه چند فرد دیگر مظنون به عضویت در داعش خبر داده بودند.


بنا به گزارشها این افراد در تونلی در موصل پناه گرفته بودند. نیروهای عراقی در این تونل مقادیری سلاح و مواد منفجره نیز یافتند.

لیندا سال گذشته پس از آنکه ظاهرا با یکی از اعضای داعش از طریق یک شبکه پیام رسان تماس برقرار کرد، ناپدید شده بود. گزارشها حکایت از گرویدن او به دین اسلام داشت.

بنا به گزارش اشپیگل یکی از سه زن بازداشت شده اصالت مراکشی دارد. گمان برده می شود اصالت یکی دیگر از این زنان نیز با وجود تابعیت آلمانی وی به جمهوری خودمختار چچن بر می گردد.

نیروهای عراقی از زمان بازپس گیری موصل تاکنون ۲۶ شهروند خارجی را در این شهر بازداشت کرده اند. بنا به گفته مقامات عراقی ۱۶ نفر از این اتباع خارجی زن، هشت تَن کودک و دو نفر مرد هستند. تابعیت برخی از زنان بازداشت شده روس، ایرانی، سوری، فرانسوی، بلژیکی و آلمانی گزارش شده است.

بیش از ۹۳۰ تبعه آلمان در سالهای اخیر با ترک این کشور به گروه داعش در عراق و سوریه پیوسته اند.