Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رالی راه ابریشم: قهرمان از عنوانش دفاع کرد

رالی راه ابریشم:  قهرمان از عنوانش دفاع کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیریل دپره برای دومین سال متوالی رقابت های اتوموبیلرانی رالی راه ابریشم را فتح کرد.

آگهی

سیریل دپره برای دومین سال متوالی رقابت های اتوموبیلرانی رالی راه ابریشم را فتح کرد.

راننده فرانسوی تیم پژو در پایان مرحله سیزدهم با کسب عنوان دوم قهرمانی خود را در این مسابقات تثبیت کرد. این در حالیست که استفان پترانسل، هم تیمی دپره که از او به عنوان سلطان رالی داکار نام می برند، بر سکوی نخست این مرحله قرار گرفت.

پترانسل پس از کسب پیروزی در آخرین مرحله مسابقات گفت: «هدف من قهرمانی در راه ابریشم بود و نه پیروزی مرحله ای، این پیروزی از هیچ بهتر است اما راضی کننده نیست.»

حادثه ای که در نخستین هفته مسابقات برای استفان پترانسل رخ داد وی را از کورس قهرمانی خارج کرد. راننده تیم پژو در نهایت با بیش از ۲.۵ ساعت اختلاف نسبت به سیریل دپره در مکان پنجم جدول کلی قرار گرفت.

سباستین اوژیه دیگر راننده فرانسوی تیم پژو که نه قهرمانی جهان را در کارنامه دارد پیشتر به واسطه جراحت از ناحیه انگشت از این مسابقات کنار کشیده بود.

کریستین لاوی ای فرانسوی از تیم بایک موتور و هان وی، راننده چینی تیم باگی، پس از دپره مکان های دوم و سوم جدول کلی مسابقات در بخش خودرو را به خود اختصاص دادند.

در بخش کامیون اما رقابت در میان شرکت کنندگان بسیار نزدیک بود. در این بخش پیروزی نهایی از آن دمیتری ساتنیکوف روس از تیم کاماز شد.

آنتون شابیلوف و آیرات مردیوف، دو راننده دیگر تیم کاماز به ترتیب مکان دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

رقابت های این فصل رالی راه ابریشم از دو هفته پیش آغاز شد و قرار بود روز شنبه در شی آن چین به اتمام برسد اما مرحله پایانی به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی لغو شد.

شرکت کنندگان در این مسابقات در نهایت مسیری به طول ۹ هزار کیلومتر را با گذر از میان استپ ها، جاده های صخره ای و نیز تپه های شنی پیمودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

جام ملت‌های آسیا؛ صعود مقدرانه قطر و تاریخ‌سازی تاجیک‌ها

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین