قتل آتنا؛ از شکایت خانواده اصلانی از تتلو تا همدردی پرسپولیس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
قتل آتنا؛ از شکایت خانواده اصلانی از تتلو تا همدردی پرسپولیس

پدر آتنا اصلانی، دختر خردسالی که در پارس آباد به قتل رسید اعلام کرد که از امیرحسین مقصودلو، معروف به تتلو شکایت خواهد کرد. در ویدئویی از خانواده آتنا منتشر شده از هنرمندان خواسته شده است از آنها در این شکایت حمایت کنند.


امیر تتلو پیش‌تر در اظهارنظری دلیل قتل این دختربچه ۷ ساله را بی حجابی‌اش دانسته و گفته بود که اگر او حجاب داشت «قربانی شهوت» نمی شد.

اگرچه تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با این نگاه همراهی کردند و اظهارنظرهای مشابهی ارائه دادند اما به اغلب واکنش‌ها در فضای مجازی بر خلاف این دیدگاه بود.

در مقابل بسیاری از کاربران به پست اینستاگرامی تتلو واکنش نشان دادند و از او انتقاد کردند.حتی سردار آزمون، بازیکن تیم ملی ایران به اظهار نظر تتلو واکنش نشان داد و در اینستاگرام خود نوشت: «شما که میگین ترک غیرتیم چطوری میگی بخاطر بی حجابی اینجوری شده.»

قتل آتنا وجدان عمومی جامعه ایران را جریحه دار کرد و واکنش‌های زیادی به همراه داشت، حتی نمایندگان مجلس نیز اعلام کردند که این موضوع را با جدیت دنبال می کنند و قوانین جدید برای کودک آزادی تصویب خواهند کرد.

این موج در میان ورزشکاران هم بوجود آمد. در همین زمینه بازی فینال سوپرجام امسال با شعار «پرهیز از خشونت در جامعه و مقابله با کودک آزاری» برگزار می شود. تیم پرسپولیس تهران نیز اعلام کرده است که در صورت پیروزی، قهرمانی را به خانواده آتنا اصلانی تقدیم خواهد کرد.