Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

واشنگتن پست: امارات رسانه‌های قطر را هک کرده

واشنگتن پست: امارات رسانه‌های قطر را هک کرده
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه به نقل از منابع اطلاعاتی آمریکا نوشت که امارات متحده عربی در ایجاد بحران قطر نقش داشته است.

به گفته مقامات آمریکا، برخی نهادهای اطلاعاتی این کشور از یک هفته قبل با تحلیل اطلاعات موجود به این نتیجه رسیده‌اند که در اواخر ماه مه رسانه‌های دولتی قطر با هدف نسبت دادن برخی اخبار و نقل قولهای غلط به امیر قطر هک شده اند. این نقل قول ها در دامن زدن بحران بین کشورهای عرب منطقه تاثیرگذار بوده است.

منابع اطلاعاتی آمریکا افزوده‌اند که هنوز روشن نیست که دولت امارات مستقیما عملیات هک شدن سایت های دولتی قطر را هدایت کرده و یا اجرای این پروژه را سفارش داده است.

واشنگتن پست به نقل از مقامات آمریکایی می نویسد که بهره برداری از هک این رسانه ها روز ۲۴ ماه مه یعنی کمی پس از دیدار دونالد ترامپ با رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و دعوت آنها به اتحاد علیه تروریسم صورت گرفته است.

این مقامات همچنین گفته‌اند که روز ۲۳ ماه مه مقامات ارشد امارات متحده در مورد اجرای این طرح به بحث نشسته‌اند.

در بین اطلاعات هک شده از سایت های دولتی قطر، سخنان غلطی به امیر قطر نسبت داد شده، از جمله اینکه وی ایران را یک “قدرت اسلامی” نامیده و از حماس ستایش کرده است.

گزارش واشنگتن پست می افزاید دولت‌های عربستان سعودی، امارات متحده، بحرین و مصر، بر اساس همین نقل قول‌ها بلافاصله تمام رسانه های قطر را تحریم و روابط دیپلماتیک و تجاری با این کشور را قطع کردند.

ایالات متحده آمریکا خواهان پایان دادن هرچه سریعتر به این بحران از راه گفتگو شده و رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا گفته است ادامه این بحران می تواند تلاش های این کشور علیه تروریسم را تحت تاثیر قرار دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هکرهای آمریکایی به امارات برای جاسوسی از الجزیره کمک کرده‌اند

ابتکار از مزرعه به میز در حال شکوفایی در قطر است

یک تور غذامحور و استراحتی به صرف قهوه در قطر