محسنی اژه ای: بخشی از نامه احمدی نژاد قابل تعقیب قضایی است

محسنی اژه ای: بخشی از نامه احمدی نژاد قابل تعقیب قضایی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران می گوید بخشی از مطالب مطرح شده توسط محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در مورد بازداشت حمید بقایی «قابل تعقیب قضایی» است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری روز یکشنبه خود با اشاره به نامه محمود احمدی نژاد در مورد شرایط حمید بقایی اظهار داشت:‌ «بخش عمده آنچه اظهارنظر شده خلاف واقع است. ایشان مثل همیشه از یک فرد متهم مطالبی شنیده و به استناد آن‌ها قضاوت می‌کند. بخشی از اینها قابل تعقیب قضایی است.»

غلامحسین محسنی اژه ای همچنین در مورد شرایط نگهداری حمید بقایی که مورد اعتراض محمود احمدی نژاد قرار گرفته بود گفت: «در زمانی که ایشان در اختیار وزارت اطلاعات بود بارها و بارها از بیرون غذا سفارش می دادند، با هزینه دستگاه! نه با هزینه خودش! گفته می‌شود هنوز هم پول این غذاها را نداده اند. ایشان مکررا با خانواده اش در ارتباط بوده و در سوئیتی سکنی داشته که یخچال و تلویزیون و دیگر لوازم لازم را در اختیار داشته است. از نور کافی هم بهره داشته، اگر هتل هم نباشد از خانه برخی از من و شماها بهتر بوده است.»

براساس گزارش پایگاه خبری دولت بهار (نزدیک به محمود احمدی نژاد) رئیس جمهوری پیشین در نامه ای که خطاب به ملت ایران منتشر کرده، نوشته است: «ایشان [حمید بقایی] از زمان دستگیری مجدد در اعتصاب غذا به سر می برد و از آنجا که راه دیگری برای اعتراض به بی عدالتی فراروی خود نمی بیند، توصیه های اینجانب و دیگر دوستان جهت شکستن این اعتصاب، در اراده و تصمیم ایشان بی تاثیر بوده است.»

ششمین رئیس جمهور ایران در این نامه همچنین ضمن اشاره به اعتصاب غذای معاون سابق خود از طرح «اتهامات تکراری و البته نادرست» علیه حمید بقایی سخن گفته است. محمود احمدی نژاد در این نامه مسئولان قضایی کشور را مسئول سلامتی حمید بقایی دانسته است.

در مقابل سخنگوی قوه قضائیه بدون نام بردن از حمید بقایی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در مورد یکی از مسئولان بازداشت شده دولت سابق اتهامات وی را «تصرف غیرمجاز»، «اختلاس» و «تبانی در معاملات دولتی» اعلام کرد.

غلامحسیم محسنی اژه ای در این باره گفته است: «آقای احمدی‌نژاد در یکی از فرازهای نامه گفته اتهام ایشان این بوده که مصوبه دولت را درباره ارائه ۳۰۰ میلیون پاداش به برخی افراد دولت، اجرایی کرده؛ اصلا این جزء اتهامات این فرد نبوده است، ایشان دو یا سه اتهام دارند. تصرف غیرمجاز،‌ اختلاس، تبانی در معاملات دولتی که باید رسیدگی شوند و باید دید اثبات می‌شود یا خیر.» سخنگوی قوه قضائیه همچنین از طرح موضوع مبلغ دو میلیون یورو در این پرونده خبر داد که به گفته وی «در جایی ثبت و ضبط» نشده و در اختیار متهم پرونده بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای تازه حوزه علمیه امام خمینی: صدیقی شخصاً با حضور در دفترخانه سند انتقال ملک را امضا کرده است

از زمین‌خواری تا درآمد ماهانه میلیاردی از هتل؛ از فساد مالی منتسب به کاظم صدیقی چه می‌دانیم؟

تغییر چهره احمدی‌نژاد پس از یک دوره غیبت طولانی بابت چیست؟