حمله به گردشگران خارجی در مصر دو کشته و چهار مجروح برجا گذاشت

حمله به گردشگران خارجی در مصر دو کشته و چهار مجروح برجا گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حمله یک مهاجم مسلح به چاقو به گردشگران خارجی در ساحل شهر غردقه مصر دو گردشگر اهل آلمان کشته و چهار تبعه خارجی دیگر مجروح شدند.

آگهی

وزارت کشور مصر از بررسی انگیزه فرد مهاجم که در بازداشت پلیس به سر می برد، خبر داده است. بنا به گزارشها فرد مهاجم پس از آنکه از راه دریا و طی مسافتی با شنا خود را به این ساحل تفریحی رساند، به گردشگران حمله کرد.

تابعیت چهار مجروح این حادثه که به بیمارستان منتقل شده اند اعلام نشده است. ملیت دو قربانی این حمله در ابتدا اوکراینی اعلام شده بود اما مدیر امنیتی منطقه دریای سرخ در مصر ضمن تکذیب این خبر کشته شدگان این حمله را تبعه آلمان معرفی کرد.

حمله در ساحل غردقه در حالی رخ داد که تنها ساعاتی پیش از آن در حمله مردان مسلح به یک ایست بازرسی در جنوب قاهره پنج مامور پلیس کشته شده بودند.

حمله به گردشگران خارجی در مصر مسبوق به سابقه است. در ماه ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی دو مهاجم با سلاح گرم، چاقو و کمربند انفجاری به گردشگران در ساحل یک هتل در غردقه حمله کردند. در این حادثه دو نفر مجروح شدند.

در هفته‌های گذشته شبه جزیره سینا بار دیگر ناآرام شده و نیروهای امنیتی مصر در این منطقه هدف حملات افراط گرایان قرار گرفته اند. در حمله ای انتحاری که هفته گذشته در این منطقه علیه سربازان ارتش صورت گرفت، ۱۰ سرباز کشته شدند.

شهر غردقه در کرانه دریای سرخ و در ۴۰۰ کیلومتری جنوب قاهره واقع شده است.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باستان‌شناسان مصر شهری از دوران روم باستان را «به طور کامل» از دل خاک بیرون کشیدند

ادعای کی‌یف در حمله به مقر ناوگان روسیه در دریای سیاه: چند فرمانده ارشد روس کشته شدند

تفلیس، اوکراین را به طراحی و حمایت از یک کودتا در گرجستان متهم کرد