Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ماجرای قتل آتنا اصلانی؛ متهم سابقه‌دار کیست؟

ماجرای قتل آتنا اصلانی؛ متهم سابقه‌دار کیست؟
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شمار زیادی از مردم شهرستان پارس‌آباد مغان در استان اردبیل در کنار خانواده آتنا اصلانی در تشییع جنازه و خاکسپاری این دختربچه هفت ساله شرکت کردند.

بیست روز پس از گم شدن آتنا و انتشار تصویر او در رسانه‌های اجتماعی، راز کشته شدن او فاش و قاتلش دستگیر شد. برخی رسانه‌های ایران نوشته‌اند که قاتل پنج روز پس از گم شدن آتنا به دست مأموران نیروی انتظامی شهرستان پارس‌آباد دستگیر شده بود اما مأموران بیست روز پس از قتل، یعنی بعد از اعتراف متهم به منزل او رفته و جسد مقتول را در یک بشکه رنگرزی پیدا کرده‌اند.

متهم انگیزه قتل را دزدیدن طلا و جواهرات آتنا ذکر کرده اما ناصر عتباتی، دادستان اردبیل از قول پزشکی قانونی گفت که آثار آزار و اذیت جنسی نیز روی بدن مقتول مشاهده شده است. هویت این مرد هنوز رسما اعلام نشده، اما برخی وبسایت‌های فارسی نام او را اسماعیل ج. ۴۲ ساله، متأهل و دارای دو فرزند ذکر کرده‌اند.

متهم همچنین دارای سابقه کیفری بوده است. سید عبدالله طباطبایی، دادستان پارس‌آباد گفته است که این فرد تاکنون به قتل یک زن دیگر در روستای مجیدآباد در دو سال پیش نیز اعتراف کرده است.

آتنااصلانی دختری که یکماه پیش دراردبیل ربوده شدودیروزجسد تیکه تیکه شده اش توی یک خونه پیدا شد. تجمع مردم اردبیل جلوی مغازه قاتل آتنا #ایرانpic.twitter.com/jPzt5mnKjc

— fatemeh (@fatemehjouhary) 12 juillet 2017

از روز سه‌شنبه ویدئویی از یورش برخی شهروندان خشمگین به مغازه قاتل آتنا در پارس‌آباد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. مردم با شعار دادن و سنگ زدن به این مکان خواستار مجازات هر چه سریع‌تر عامل قتل شدند.

با گسترش یافتن دامنه این اعتراض، دادستان اردبیل با وعده رسیدگی سریع به این پرونده، مردم را به آرامش فراخواند.

احتمال می‌رود فرد دستگیر شده در این پرونده به جرائم مشابه دیگری نیز اعتراف کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای آتنا و حساسیتی که برانگیخته شد

گزارش قتل آتنا اصلانی: آنچه گذشت

از روحانی تا تتلو؛ واکنش‌ها به ماجرای قتل آتنا یک روز پس از خاکسپاری