دومین پیروزی رکاب زنان فرانسوی در رقابت‌های تور دو فرانس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دومین پیروزی رکاب زنان فرانسوی در رقابت‌های تور دو فرانس

لیلیان کلمژن فاتح هشتمین مرحله از رقابت‌های دوچرخه سواری تور دو فرانس شد. این دوچرخه سوار بیست و چهار ساله فرانسوی روز شنبه مسیر ۱۸۷.۵ کیلومتری و نیمه کوهستانی مسابقه میان “دول” و “له روس” در دپارتمان ژورا را طی ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه و ۲۹ ثانیه پیمود و زودتر از دیگر رقبا از خط پایان گذشت.

رکابزن تیم دایرکت انرژی از هفده کیلومتر مانده به خط پایان پیشتازی خود را آغاز کرد و به رغم درد زیاد پس از گرفتگی ماهیچه ران در پنج کیلومتر پایانی، در نهایت موفق شد مکان نخست این مرحله را از آن خود کند.

رابرت خسینک، رکاب زن هلندی تیم لوتو و گیوم مارتن، دیگر رکاب زن فرانسوی از تیم وانتی گروپ گوبر، به ترتیب با ۳۷ و ۵۰ ثانیه اختلاف نسبت به کلمژن در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

در پایان مرحله هشتم تغییری در صد جدول کلی رقابت‌ها حاصل نشد و کریس فروم بریتانیایی، رکابزن تیم اسکای به رغم قرار گرفتن در رتبه هجدهم این مرحله، پیراهن زرد صدرنشین را حفظ کرد.

نهمین مرحله از این رقابت‌ها روز یکشنبه در مسافتی به طول ۱۸۱.۵ کیلومتر بر روی جاده شامبری در ناحیه رون‌آلپ واقع در شرق فرانسه انجام خواهد شد که از هفت گردنه تشکیل شده است.