علی خامنه ای: مقابله با معارضان حقوق عمومی مردم در هر جایگاهی وظیفه قوه قضائیه است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
علی خامنه ای: مقابله با معارضان حقوق عمومی مردم در هر جایگاهی وظیفه قوه قضائیه است

سید علی خامنه ای در دیدار با مسئولان قوه قضائیه «احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادیهای مشروع مردم» و مقابله با معارضان حقوق عمومی در «هر جایگاهی» را از وظایف مهم قوه قضائیه خواند.

از جمله مصادیقی که رهبر ایران بعنوان حقوق عمومی مردم از آنها یاد کرد، مسائل انتخابات، مساله ریزگردها و بورسیه ها بود. وی در این رابطه گفت: «البته در موضوع بورسیه ها، موضوع به درستی پیگیری نشد و آن کاری که باید انجام می شد، محقق نگردید.»

وی قوه قضائیه را مسئول پیگیری مسائل حقوق بین المللی مانند تحریم ها، مصادره اموال ایران توسط آمریکا دانست.

آقای خامنه ای همچنین حمایت شخصیت هایی چون شیخ زکزاکی (رهبر گروه شیعه جنبش اسلامی نیجریه) و مسلمانان میانمار و کشمیر و اقدام از جایگاه حقوقی در این موارد را وظیفه این نهاد دانست.

سید علی خامنه ای در سخنرانی خود به جایگاه قانونی بالای این قوه و تاثیر آن بر دولت و مجلس اشاره کرد و گفت که نظارت بر حسن اجرای قوانین و امور کشور بر عهده دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی کل کشور دو بازوی اصلی قوه قضائیه است.

رهبر جمهوری اسلامی بر حضور رییس قوه قضائیه در نهادهای قوای دیگر مانند شورای فضای مجازی، شورای امنیت ملی و شورای انقلاب فرهنگی تاکید کرد و آن را از ظرفیت‌های قانونی این قوه خواند.