Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تحریف سخنان روحانی در سیمای جمهوری اسلامی و اظهار بی اطلاعی معاون سیما

تحریف سخنان روحانی در سیمای جمهوری اسلامی و اظهار بی اطلاعی معاون سیما
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش خبر گزاری ایسنا، در جریان پخش تلویزیونی سخنان حسن روحانی در همایش سراسری قوه قضائیه از صدا و سیما، جمله هایی از این سخرانی به اشتباه زیرنویس شد که منجر به تحریف محتوای سخنان رئیس جمهور شد. اما مرتضی میرباقری معاون سیمای جمهوری اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگار در این مورد اظهار بی اطلاعی کرده است.

بنا به این گزارش آقای روحانی در سخنرانی خود در همایش سراسری قوه قضائیه از جمله گفته است: «من چند بار برای مسئولیت‌هایی به قوه قضاییه دعوت شدم اما ترسیدم که در این قوه حضور یابم و هیچگاه جرات ورود به این دستگاه را نکردم چرا که کاری بسیار سخت بر دوش قضات قرار دارد.» اما در پخش تلویزیونی به این شکل زیرنویس شد: «بعد از انقلاب هم چندبار به قوه قضاییه احضار شدم، ترسیدم بروم.»

از نظر خبرنگاران، این تغییر در جمله بندی که هم شامل حذف بخشی از جمله و هم جایگزینی “احضار” به جای “دعوت” است، این معنا را منتقل می کند که گویا رییس‌جمهور در مقام متهم از سوی دستگاه قضایی به این دستگاه احضار شده اما ترسیده و نرفته است.

آقای میرباقری معاون سیما روز یکشنبه ۱۱ تیر در نشست خبری صدا و سیما در باره این تحریف گفت: «من در جریان این موضوع نیستم اما می‌توانم آن را سوال کنم…اگر در سیما اتفاق افتاده باشد؛ با آن برخورد می‌کنیم. به طور کلی باید در انتخاب واژه‌ها دقت بیشتر صورت بگیرد.» او اضافه کرد که صداوسیما هیچ موضعی و مشکلی با دولت ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برکناری فرماندار گلپایگان به دلیل برخورد توهین‌آمیز با یک خبرنگار

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند