تا پایان قرن دمای جهان دو درجه سانتیگراد افزایش پیدا می کند

تا پایان قرن دمای جهان دو درجه سانتیگراد افزایش پیدا می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروهی از دانشمندان و پژوهشگران محیط زیست می گویند بحران تغییرات اقلیمی بسیار زودتر از آنکه بشر تصورش را بکند ما را دچار فجایع جبران ناپذیر می کند. این دانشمندان در مطلبی که در مجله طبیعت منتشر شده است با اضطراری خواندن وضعیت محیط زیست اعلام کرده اند که تنها تا سه سال دیگر، درصورتیکه دولتها و شهروندان کره خاکی دست به اقدامات جدی نزنند، باید شاهد فجایع عظیم زیست محیطی دو چندانی باشیم. به اعتقاد این کارشناسان که زیر نظر کریستیانا فیگورس، رییس پیشین سازمان ملل در امور تغییرات اقلیمی فعالیت می کنند، اگر انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۲۰ روندی نزولی پیدا نکند، لاجرم افزایش دمای هوا را در پی خواهد داشت.

انتشار این گزارش در حالیست که هفته آینده آلمان برای حل معضلات ناشی از گرم شدن زمین و آلودگی میزبان رهبران جهان در یک نشست فوق العاده خواهد بود. در ماه گذشته دولت ایالات متحده، مقام اول منبع تولید آلودگی در جهان، اعلام کرد که از توافق مشهور پاریس که سال گذشته بدست آمد خارج می شود.

تصمیمی که انتقاد تند و صریح متحدان آمریکا از جمله رهبران آلمان و فرانسه را در پی داشته است. پژوهشگران مشهور جهان در این گزارش تایید کرده اند که دمای زمین تا پایان قرن جاری دو درجه سانتی گراد افزایش پیدا خواهد کرد. به گفته دانشمندان در صورت ادامه این وضعیت برخی از نقاط جهان از جمله جنوب ایران تا پایان قرن غیرقابل سکونت خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل در آنتالیای ترکیه دستکم یک قربانی گرفت

سال ۲۰۲۳ رسما گرم‌ترین سال تاریخ کره زمین شد

جهان در سال ۲۰۲۴ ممکن است شاهد کاهش سطح انتشار گازهای کربنی باشد