حمله توپخانه ای ترکیه به مواضع شبه نظامیان کرد در شمال سوریه

حمله توپخانه ای ترکیه به مواضع شبه نظامیان کرد در شمال سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ارتش ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد مواضع یگان های مدافع خلق را درشمال سوریه گلوله باران کرده است.

در بیانیه ارتش ترکیه آمده است حمله توپخانه ای روز چهارشنبه به مواضع شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه در پاسخ به تیراندازی اخیر اعضای این گروه به شبه نظامیان تحت حمایت آنکارا در شهر اعزاز واقع در نزدیکی سوریه با ترکیه صورت گرفته است.

آنکارا یگان های مدافع خلق سوریه را از متحدین نزدیک حزب کارگران کردستان ترکیه، پ کا کا قلمداد کرده و نگران آن است که این گروه با تثبیت موقعیت خود بخش کرد نشین سوریه را به یک منطقه خودگردان تبدیل و موجبات تحریک انگیزه کردهای ترکیه را برای انجام اقدام مشابه فراهم کند.

ارتش ترکیه همچنین در ماه اوت با هدف راندن نیروهای دولت اسلامی از مناطق مرزی خود و نیز جهت قطع ارتباط میان مناطق تحت کنترل نیروهای یگاه های مدافع خلق، در جریان عملیاتی موسوم به «سپر فرات» شمال سوریه را مورد حمله زمینی قرار داده بود.

این در حالیست که واشنگتن ضمن حمایت تسلیحاتی از شبه نظامیان کرد یگان های مدافع خلق، آنها را تنها نیروهای محلی در سوریه می داند که از توان لازم برای نبرد زمینی با پیکارجویان داعش برخوردارند. آمریکا همچنین در جریان عملیات نظامی خود در سوریه جهت مقابله با نیروهای دولت اسلامی، بارها برای حمایت از شبه نظامیان کرد اقدام به شلیک به سوی نیروها و جنگنده های ارتش سوریه کرده است.

آخرین اقدام نظامی مهم واشنگتن بر ضد مواضع ارتش سوریه به ماه آوریل باز می گردد که در جریان آن جنگنده های آمریکایی در واکنش به آنچه حملات شیمیایی ارتش سوریه عنوان کرده بودند یک پایگاه نیروهای هوایی را در این کشور هدف حملات هوایی قرار دادند.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا ضمن تاکید بر ادامه کمک های تسلیحاتی به کردهای سوریه اعلام کرده است که هشدار اخیر دونالد ترامپ در خصوص انجام حمله جدید شیمیایی در سوریه از سوی رژیم بشار اسد جدی گرفته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند

۲۲ سرباز آمریکایی در سقوط بالگرد در سوریه زخمی شدند

دست‌کم سه جنگجوی داعش در حمله نیروهای آمریکا به شمال سوریه کشته شدند