تهدید انور قرقاش: اگر قطر گردن ننهد راهمان جدا می‌شود

تهدید انور قرقاش: اگر قطر گردن ننهد راهمان جدا می‌شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک مقام اماراتی به قطر هشداری شدیدتر از پیش داد. انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی گفت اگرچه هدف کشورهای تحریم کنندۀ قطر اهتراز از تشدید بحران است اما در عین حال اگر دوحه به خواست تحریم کنندگان گردن ننهد «راه ها از هم جدا خواهد شد».

آقای قرقاش افزود که اگر قطر به اولتیاماتوم ده روزۀ امارات، عربستان، بحرین و مصر بی تفاوتی نشان دهد و ۱۳ خواست آنان را برنیاورد، باید منتظر اقدامات شدیدتر باشد.

انور قرقاش با بیان این که اولویت اول همچنان فرصت دادن به تلاش های دیپلماتیک است گفت که درز کردن ۱۳ درخواست تحریم کنندگان به عرصه عمومی و رسانه ای شدن آنها امکان دستیابی به توافق را دشوارتر کرده است.

این مقام اماراتی می گوید که هدف کشورهایی که قطر را با بایکوت، محاصره تحریم و منزوی کرده اند، تغییر رفتار دولت مستقر در دوحه است تا تغییر دولت و رژیم.

UAE’s Gargash says alternative to Qatar demands is ‘not escalation but parting ways’ https://t.co/dOjHexayEfpic.twitter.com/qzfT9Ry5zX

— Reuters U.S. News (@ReutersUS) June 24, 2017

امارات، عربستان، بحرین و مصر، قطر را به حمایت از گروه های تروریستی متهم می کنند، اتهامی که قطر آن را رد می کند.

بستن شبکه تلویزیونی الجزیره، بستن یک پایگاه نظامی ترکیه و کاهش روابط با ایران از جمله ۱۳خواسته این کشورها برای از سرگیری روابط با دوحه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شروط و ضرب‌الاجل عربستان و متحدانش برای قطر

تماس تلفنی وزیر دفاع ایران با همتای عربستانی؛ امکان روابط نظامی دو رقیب قدرتمند خاورمیانه‌؟

مطالعه راهبردی ارتش اسرائيل درباره تبعات امنیتی عادی‌سازی رابطه با عربستان