ساخت شهرک جدید اسرائیلی همزمان با سفر داماد و مشاور ارشد ترامپ

ساخت شهرک جدید اسرائیلی همزمان با سفر داماد و مشاور ارشد ترامپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که مسئولیت پیگیری روند صلح اسراییل و فلسطینیان به او واگذار شده روز چهارشنبه در بیت المقدس با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیدار و گفتگو کرد.

کاخ سفید ضمن طفره رفتن از انتشار محتوی گفتگوها، این ملاقات را «سازنده» توصیف و اعلام کرد دو طرف بر تعهد خود جهت پیشبرد هدف تعیین شده از سوی رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر دستیابی به صلحی واقعی و پایدار میان اسراییل و فلسطینیان تاکید کرده اند.

مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا پیش از این ملاقات به دیدار خانواده یک مامور پلیس اسرائیلی رفته بود که جمعه گذشته در جریان حمله یک فرد فلسطینی کشته شد.

جرد کوشنر که وی را در این سفر جیسون گرینبلات، فرستاده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه و دیوید فریدمن، سفیر جدید آمریکا در اسرائیل همراهی می کنند، پس از دیدار با نتانیاهو با محمود عباس رئیس تشکیلات فلسطینی نیز ملاقات و گفتگو کرد.

این در حالیست که سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی روز چهارشنبه اقدام اسرائیل برای ساخت یک شهرک جدید فلسطینی در کرانه باختری رود اردن را محکوم و آنرا نشانه عدم اعتماد تل آویو به تلاشهای صلح آمریکا قلمداد کرده بود.

این نخستین شهرک جدید اسرائیل است که طی بیست و پنج سال گذشته کار ساخت آن در اراضی اشغالی فلسطینی آغاز می شود.

بنیامین نتاینیاهو با ارسال پیامی در توییتر با افتخار از ساخت این شهرک سخن گفته و خود را نخستین نخست وزیر اسرائیل معرفی کرده که پس از چند دهه اقدام به ساخت شهرک اسرائیلی در کرانه باختری رود اردن کرده است.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محمود عباس در سازمان ملل: اسرائیل شبیه آلمان نازی‌ است؛ بریتانیا و آمریکا مسئول هستند

جنگ اوکراین؛ مسکو و کی‌یف گفتگوهای صلح جده عربستان را چگونه ارزیابی کردند؟

چین در نشستی که روسیه دعوت نیست؛ توان و انگیزه عربستان از میزبانی مذاکرات صلح در اوکراین چیست؟