Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایران ادعای عربستان در بازداشت سه عضو سپاه پاسداران را رد کرد

ایران ادعای عربستان در بازداشت سه عضو سپاه پاسداران را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ساعاتی پس از اعلام وزارت اطلاع‌رسانی عربستان سعودی مبنی بر بازداشت سه عضو سپاه پاسداران ایران در نزدیکی میدان نفتی مرجان این کشور، ایران این ادعای ریاض را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، عربستان مدعی است که شامگاه جمعه، نیروهای دریایی این کشور یک قایق حامل سه‌ عضو سپاه پاسداران را در حالی که به سوی میدان نفتی مرجان حرکت می‌کردند، متوقف و سرنشینان آن را بازداشت کرده است.

ایران دو روز پیش اعلام کرده بود که نیروهای عربستان با آتش گشودن به روی چند قای ماهی‌گیری ایرانی، یک ملوان بوشهری را کشته اند.

مجید آقابابایی، مدیر کل امور مرزی وزارت کشور ایران، در واکنش به گزارش وزارت اطلاع‌رسانی سعودی گفت: «ادعای عربستان مبنی بر دستگیری ۳ نیروی نظامی ایران در نزدیکی میدان نفتی مرجان مربوط به همان دو قایق ماهی‌گیری است. عربستان با تیراندازی به دو قایق صیادی ایرانی باعث مرگ یکی از ماهیگیران شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، این مقام ایرانی افزود: «ادعای عربستان درباره دستگیری نیروی نظامی ایران صحت ندارد چرا که افردای که با نیروهای این کشور روبه رو شدند صیادان ساده‌ای بودند که قایق آنها هم قایق ماهی‌گیری بوده است.»

ایران و عربستان از یک سال و نیم پیش روابط دیپلماتیک ندارند. مناسبات خصمانه دو کشور در ماه‌های گذشته بیش از پیش تیره شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک صیاد ایرانی به ضرب گلوله گارد مرزبانی عربستان کشته شد

ماجرای الماس‌های گران و خارج ازعرفی که عربستان به رئیس‌جمهور برزیل داده بود؛ بولسونارو رسما متهم شد

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»