Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حسین الله کرم: آتش به اختيار عليه مسوولانيم، نه زنان

حسین الله کرم: آتش به اختيار عليه مسوولانيم، نه زنان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسين الله كرم، دبيرشورای هماهنگی انصار حزب الله در ارتباط با بیانیه منتشر شده از سوی شورای هماهنگی این گروه و استفاده از اصطلاح «آتش به اختیار» در ارتباط با حضور زنان ايرانى در ورزشگاهها گفته است: «آتش به اختيار عليه مسوولانيم، نه زنان».

وی همچنین در باره جمع آوری امضا در حاشیه نماز جمعه در اعتراض به حضور زنان به عنوان تماشاچی مسابقات واليبال گفت: «تاكنون حداقل دهها امضا جمع كرده ايم و در حال جمع آوری امضاهای ديگری هستيم. به نظرم حداقل همان ٤٠ هزار رايی كه در انتخابات شورای شهر تهران آوردم اين بيانيه را امضا خواهند كرد.» روز شنبه، شورای هماهنگی انصار حزب الله با انتشار بیانیه ای برای اجرای امر «آتش به اختیار» اعلام آمادگی کرد.

حسین الله کرم، دبیر شورای هماهنگی این شورا نیز گفته بود که انصار حزب الله در مورد ورود زنان به استادیوم، آتش به اختیار عمل می كند.

در بخشی از این بیانیه که متن کامل آن در صفحه اینستاگرام حسین الله کرم منتشر شده آمده است: «اين تشكل از وزارت ورزش و جوانان شکایت دارد چرا که صدها تماشاگر دختر و زن را بطور غيرقانونى و غيرشرعى به مسابقات اخير واليبال مردان كشانده است.»

به گزارش ایسنا، دبیر شورای هماهنگی انصار حزب الله در بیان دلیل مخالفت با حضور زنان در ورزشگاهها گفت: «اساسا حضور زنان در ورزشگاه ها مساله اصلی نيست. مساله اصلی جهت و مفاسد مربوط به آن است كه اين بايد مورد توجه قرار بگيرد.»

مساله سياسی شدن ورزش است

حسين الله کرم با اشاره به نامه ارسال شده از سوی شورای هماهنگی انصار حزب الله به قوه قضائیه گفت: «يكی نامه سرگشاده ای است كه به آقای سلطانی فر، وزير ورزش و جوانان نوشتيم و در آن سه نكته را متذكر شديم و گفتيم كه بنا به سه دليل شما نبايد ورود زنان به ورزشگاه را عادی مى كرديد. به قوه قضاييه هم اعلام كرديم كه مسوولان اجازه چنين كاری را نداشتند. ما امر به معروف كرديم و آنها هم نهی از منكر شدند و حالا قوه قضاييه بيايد و قضاوت كند و حكم بدهد. ما به آن حكم گردن می نهيم.»

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با اقدام بر مبنای لفظ آتش به اختيار در صورتی که قوه قضاییه وارد عمل نشود، تاکید کرد: «گرچه لفظ آتش به اختيار يک راهبرد نظامی است اما يک استراتژی است كه می تواند مبانی و راهبردهای موضوع را در مسائل سياسی، اقتصادی و اجتماعی مورد توجه قرار دهد. به نظر بنده آتش به اختيار همان اختياری است كه به نيروهای رده های پايين و معمولی داده مى شود. ما اين را پذيرفتيم كه زنان مى توانند وارد اين مكان ها شوند و اشكالی برايشان نيست. اما وضعيت ورزشگاه ها و هيجانات اجازه اين كار را نمی دهد.»

وی همچنین ادامه داد: «در حالى كه حواشی و مفاسد ناشی از آن را نتوانيم مهار كنيم. در اين صورت هست كه ما آتش به اختيار را به شكل بند «م» وصيت نامه حضرت امام در خواهيم آورد. آتش به اختيار قطعا زمانی رخ خواهد داد كه خلل در دستگاههای تصميم گيری مشهود باشد و همه متوجه آن باشند.» حسین الله کرم با اشاره به برگزاری جلساتی با نیروی انتظامی گفت: «مساله مورد توجه من سياسی شدن ورزش است. از سال ٩٣ به بعد ما كاملا در جهت سياست زدگی در موضوع زنان حركت كرديم كه برخى خودشان را متولی ايجاد آزادی برای زنان می بينند و مى گويند بايد به سمت تصرف ورزشگاهها حركت كرد. آنچه در مسابقات امروز به آن دامن زده می شود، كار سياسی است. كار سياسی است كه بگويند جريان غرب موافق حضور زنان و اسلام مخالف حضور زنان است. ما مخالف صد در صد اين موضوع هستيم و می گوييم زنان در همه عرصه ها مي توانند حضور پيدا كنند منتها بايد شرايط را فراهم كرد.» علی خامنه ای رهبر ایران پس از حملات تروریستی تهران، در دیدار با دانشجویان، آنها را افسران جنگ نرم توصیف کرد و گفت که باید در انتقاد از سیاستهای فرهنگی مستقل و «آتش به اختیار» باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انصار حزب الله: درباره ورود زنان به استادیوم، آتش به اختیار عمل می‌کنیم