پناهنده سوری؛ اولین قربانی کشف هویت شده آتش‌سوزی گرنفل

پناهنده سوری؛ اولین قربانی کشف هویت شده آتش‌سوزی گرنفل
نگارش از Euronews

یک سازمان خیریه بریتانیایی با انتشار بیانیه‌ای از جان باختن محمد الحاج‌علی، پناهنده ۲۳ ساله سوری ساکن برج گرنفل لندن در جریان آتش سوزی این مجتمع مسکونی خبر داد.

موسسه خیریه کارزار همبستگی با سوریه با اعلام این خبر نوشت: «محمد راه سختی را برای فرار از جنگ و مرگ در سوریه در پیش گرفت اما اینجا در لندن و در خانه خودش با مرگ ملاقات کرد.»

به گفته این سازمان محمد در «دانشگاه غرب لندن» مهندسی عمران می‌خواند. وی چهار سال پیش و در اوج جنگ داخلی، کشورش را ترک کرد و پس از ماه‌ها خود را به لندن رساند و در آنجا پناهنده شد.

محمد در زمان آتش‌سوزی به همراه عمر برادر کوچکترش از آپارتمانشان در طبقه ۱۴ بیرون آمدند اما در راه پله همدیگر را گم کردند. عمر از مرگ نجات یافت اما محمد به امید رسیدن ماموران امدادی به آپارتمانش بازگشت.

آنطور که کارزار همبستگی با سوریه می‌گوید که او به مدت دو ساعت با یک دوستش در سوریه در تماس بود. او تلاش می‌کرده تا با خانواده‌اش تماس بگیرد اما به دلیل اوضاع سوریه نتوانست برای آخرین بار با نزدیکانی که چهار سال بود آن‌ها را ندیده بود، صحبت کند. محمد از دوستش می‌خواهد تا پیام وی را به خانواده اش برساند.

مطالب مرتبط