دانشجویی آمریکایی در کره شمالی آزاد شد

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
دانشجویی آمریکایی در کره شمالی آزاد شد

کره شمالی یک دانشجوی آمریکایی را که در این کشور زندانی بود آزاد کرد. رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا با اعلام این خبر گفت که این فرد در راه بازگشت به آمریکا و پیوستن به خانواده‌اش است.

این دانشجوی ۲۲ ساله آمریکایی که اوتو وارمبیر نام دارد، به دلیل تلاش برای دزدیدن تابلو تبلیغاتی یک هتل به ۱۵ سال زندان با اعمال شاقه محکوم شده بود.

برخی منابع خبری آزادی وامبیر را با سفر دنیس رادمن، بسکتبالیست آمریکایی به کره شمالی مرتبط می‌دانند.

در حال حاضر سه شهروند آمریکایی دیگر که همگی دو ملیتی هستند، همچنان در کره شمالی در زندان به سر می‌برند. یکی از آنها یک مبلغ مذهبی به نام کیم دانگ چول ۶۲ ساله است، دیگری کیم سانگ دوک نام دارد و سومی کیم هاک سونگ از کارکنان پیشین دانشگاه فنی پیونگ یانگ بوده است.


دنیس رادمن هنگام ورود به کره شمالی

ماجرای سفر بسکتبالیست آمریکایی به کره شمالی چیست؟

دنیس رادمن، بازیکن پیشین لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا، ان‌بی‌ای که گفته می‌شود با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دوستی شخصی دارد، روز سه شنبه برای بار سوم به پیونگ یانگ رفت. او تاکنون دو بار در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به کره شمالی سفر کرده است.

رادمن پس از ورود به کره شمالی گفت که به عنوان یک شهروند عادی به این کشور سفر کرده و می‌خواهد امکان همکاری در زمینه ورزشی را در این کشور ارزیابی کند. ممکن است آزادی اوتو رامبیر در پاسخ به درخواست شخصی رادمن صورت گرفته باشد.