Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برخوردهای سلیقه ای درباره اقامت زنان مجرد در هتل

برخوردهای سلیقه ای درباره اقامت زنان مجرد در هتل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی ایران می گوید که این سازمان هیچ محدودیتی برای حضور بانوان به هر شکلی در اماکن اقامتی قایل نیست و دستوری در این راستا صادر نکرده است.

مرتضی رحمانی موحد تاکید کرد که از اجرای سلیقه ای این دستور که سال ۱۳۷۸ از سوی اداره اماکن نیروی انتظامی ابلاغ شده بی اطلاع بوده است.

وی افزود: «غیر از گزارش رسانه ای، تاکنون هیچ گزارش مکتوبی از این نوع برخورد هتل ها با زنان نداشته ایم، باید استان ها گزارش کتبی بدهند که دستورالعملی در تناقض با این دیدگاه وجود دارد تا ما برای رفع آن با دستگاه مربوطه وارد صحبت شویم.»

مهدی نریمانی، عضو هیات مدیره جامعه هتلداران ایران نیز پیش تر گفته بود: «اقامت زنان تنها و مجرد در هتل ها و مهمانسراها هیچ منع قانونی ندارد. »

به گزارش ایسنا، اداره اماکن نیروی انتظامی در سال ۷۸ بخش نامه خود را درباره ی این که «زنان تنها و بدون محارم باید با نامه ی این اداره در اماکن اقامتی پذیرش شوند» لغو کرد اما با گذشت دو دهه از ملغی شدن این دستور همچنان برخوردهای سلیقه ای در برخی شهرها و اقامتگاه ها باعث شده اقامت این زنان با محدودیت و چالش روبرو شود.

برخی از مراکز اقامتی نیز بخشنامه های مکتوبی در اختیار دارند که همچنان از آن ها خواسته شده حضور مسافران زن که تنها مراجعه کرده اند را به اداره اماکن اطلاع دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها