تظاهرات مخالفان شریعت اسلامی در شهرهای آمریکا

تظاهرات مخالفان شریعت اسلامی در شهرهای آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

راهپیمایی در مخالفت با قوانین شریعت اسلامی روز شنبه در ۳۰ شهر آمریکا از جمله در سیاتل، نیویورک، شیکاگو و سن برناندینو برگزار شد.

به گفته سازمان‌دهندگان این تظاهرات، قوانین شریعت اسلامی با دموکراسی و آزادی‌های آن سازگار نیست. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پلاکاردهایی حمل ‌می‌کردند که روی آنها عبارت‌هایی نظیر «شریعت ممنوع» و « شریعت حق زنان را نقض می کند» نقش بسته بود.

یکی از مخالفان قوانین شریعت اسلامی و شرکت‌کننده در این تظاهرات گفت: «قوانین شریعت که امروز در برابرشان اعتراض می‌کنیم در تناقض با قانون اساسی آمریکاست.»


بسیاری از شهرهای آمریکا همزمان صحنه تظاهرات دیگری در اعتراض به تظاهرات مخالفان شریعت اسلامی بود. آنها شعارهایی در انتقاد از نفرت پراکنی، نژادپرستی و اسلام‌هراسی سر می‌دادند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با محکوم کردن تظاهرات مخالفان شریعت گفت: «این، اقدام ناشیانه‌ای است در محکومیت مسلمانان که بسیاریشان از دوست‌داشتنی‌ترین مردم دنیا هستند.»


در برخی شهرها بین گروه شرکت‌کننده در تظاهرات درگیری‌هایی روی داد. گفته می‌شود پلیس در برخی شهرها تعدادی از معترضان را بازداشت کرده است.

به باور برخی تحلیلگران تظاهرات مخالفان قوانین شریعت اسلام اغلب با پیش‌داوری‌ها و دیدگاه‌هایی مخدوش آمیخته است و به اسلام‌هراسی دامن می‌زند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروهی از سناتورهای آمریکایی به چین نسبت به سرکوب اعتراض‌ها هشدار دادند

ویدئو؛ هنگ‌کنگی‌ها در تایوان علیه سیاست‌های پکن تجمع اعتراضی برپا کردند

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند