Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

محصولات تجاری شکست خورده، از سس کچاب سبز تا مونوپولی ترامپ

محصولات تجاری شکست خورده، از سس کچاب سبز تا مونوپولی ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در جهان امروز که با سرعت به پیش می رود تنها موفقیت‌ها دیده می‌ شوند و این مثال معروف که «شکست مقدمه پیروزی است» به محاق فراموشی سپرده شده است. اما در شهر هلسینبورگ سوئد موزه‌ای به بزرگ‌ترین شکست‌های تجاری دنیا اختصاص داده است.

ساموئل وست، بانی آمریکایی این موزه، شکست های ده‌های اخیر دنیای تجارت را در مقابل دید مراجعه‌کنندگان قرار داده تا شاید درس عبرتی باشد برای آینده. او نیتش را از برقراری نمایشگاه چنین بیان می کند: «شکست مقدمه نوآوری است. اگر از شکست وحشت داشته باشیم، نمی توانیم نوآوری کنیم. می خواهم شرکت‌ها را تشویق کنم که از شکست‌هایشان درس بگیرند و هرگز عدم موفقیتشان را پنهان و وانمود نکنند که شکست را تجربه نکرده‌اند.»

در این موزه ۵۰ محصول تجاری به نمایش گذاشته شده، از این جمله می توان به بازی شبیه به مونوپولی دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا اشاره کرد. این بازی در سال ۱۹۸۹ روانه بازار شد اما به دلیل سخت و پیچیده بودن شکست خورد. اپل نیوتن، نخستین تبلت شرکت اپل که در سال ۱۹۹۳ معرفی شد از جمله دیگر محصولات ناموفق به نمایش درآمده است. پشتیبانی از این محصول به دلیل عدم استقبال در سال ۱۹۹۸، یعنی تنها ۵ سال بعد از عرضه متوقف شد.

سس کچاب سبز ساخت شرکت هاینز و لازانیای تولید کولگیت، شرکت سازنده مواد بهداشتی، نیز از جمله مشهورترین محصولات تجاری شکست خورده اند.

Museum of Failure, Sweden

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساندرا کالیگارو: تمام حرفه عکاسی و خبرنگاری خود را مدیون افغانستان هستم

انتشار بیش از سه هزار و ۲۰۰ عکس دیده نشده از دوران قاجار توسط کاربری ناشناس از آرشیو «کاخ گلستان»

حمله فعال محیط زیست به اثر نقاشی مونه؛ «دشت‌ گل‌های خشخاش» به تصویری آخرالزمانی تبدیل شد