وزیر دادگستری آمریکا طی هفته های گذشته قصد استعفاء داشت

وزیر دادگستری آمریکا طی هفته های گذشته قصد استعفاء داشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا طی هفته های گذشته به دلیل رابطه پرتنش خود با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده پیشنهاد کناره گیری از سمتش را با وی مطرح کرده است.

بنا به گزارش رسانه های آمریکا که به نقل از دو منبع آگاه منتشر شده، دونالد ترامپ با پیشنهاد استعفای جف سشنز مخالفت کرده است. با این حال شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید از پاسخ به این پرسش که آیا رئیس جمهوری آمریکا همچنان به وزیر دادگستری اعتماد دارد یا خیر خودداری کرد.

سخنگوی کاخ سفید می گوید در مورد میزان اعتماد رئیس جمهوری به وزیر دادگستری با دونالد ترامپ گفتگویی نداشته است.

رابطه رئیس جمهوری آمریکا با وزیر دادگستری کابینه خود در ماه های اخیر و پس از آنکه جف سشنز در مورد پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایالات متحده از خود سلب صلاحیت کرد، پر تنش گزارش شده است.

به گفته منابع نزدیک به کاخ سفید رئیس جمهوری آمریکا بر این باور است که تصمیم وزیر دادگستری در سلب صلاحیت از خود در نهایت منجر به انتصاب مدیر پیشین پلیس فدرال آمریکا به عنوان مسئول پرونده بررسی نفوذ روسیه در انتخابات شده است.

رابرت مولر، مدیر سابق «اف بی آی» سه هفته پیش (۱۷ مه برابر ۲۷ اردیبهشت) از سوی وزارت دادگستری آمریکا به عنوان مسئول این پرونده معرفی شد.

خبر طرح پیشنهاد استعفای جف سشنز در حالی منتشر شد که قرار است جیمز کومی، مدیر سابق پلیس فدرال آمریکا روز پنجشنبه در برابر کمیته اطلاعاتی مجلس سنای ایالات متحده به ادای شهادت بپردازد.

رئیس جمهوری آمریکا روز ۹ مه (برابر ۱۹ اردیبهشت) جیمز کومی را از مدیریت پلیس فدرال برکنار کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد

محاکمه ترامپ در نیویورک ۲۰ روز پس از «سه‌شنبه بزرگ» انتخابات مقدماتی آغاز می‌شود

ترامپ می‌گوید کارش در اشتباه گفتن نام‌ها «عمدی» است