Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

واکنش سازمان ملل به کشتار معترضان در کابل

واکنش سازمان ملل به کشتار معترضان در کابل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دفتر ماموریت سازمان ملل متحد در افغانستان نسبت به خشونت‌های روز جمعه در این کشور که کشته شدن دستکم پنج تن از تظاهرات کنندگان را درپی داشت، ابراز نگرانی کرد.

در بیانیه منتشر شده به نقل از تدامیچی یاماموتو، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان آمده است که خشم معترضان به خاطر از دست دادن خانواده و دوستان خود در حمله روز چهارشنبه کابل کاملا قابل درک است اما «خشونت های بیشتر مشکلی را حل نمی کند».

UNAMA urges restraint amid ongoing violent protests in #Kabul#Afghanistanhttps://t.co/eiDFCFjCv7pic.twitter.com/sDcKFbd68x

— UNAMA News (@UNAMAnews) June 2, 2017

دفتر ماموریت سازمان ملل در افغانستان همچنین ضمن ابراز تاسف از به خشونت کشیده شدن تظاهرات روز پنجشنبه در کابل علیه دولت اعلام کرد که از عزم دولت برای رسیدگی به خواست معترضان استقبال می کند.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان همچنین با اشاره به لزوم به رسمیت شناخته شدن حقوق معترضان از دو طرف (دولت و مخالفان) خواسته تا از خشونت بپرهیزند.

بر اساس گزارش ها در تظاهرات روز پنجشنبه در کابل و در پی درگیری میان پلیس و معترضان دستکم پنج معترض کشته و بیش از ۱۰ تن نیز مجروح شدند.

سازمان عفو بین الملل از دولت افغانستان خواسته تا عاملان تیراندازی به تظاهرکنندگان در کابل را شناسایی و محاکمه کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوشش زنده ناآرامی‌های کابل

دستکم چهار کشته در پی درگیری در تظاهرات کابل