«آیت الله مایک» مدیر جدید اداره تجسس «سی آی ای» درباره ایران

«آیت الله مایک» مدیر جدید اداره تجسس «سی آی ای» درباره ایران
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مایکل دی آندریا، از اعضای باسابقه سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا، (سی آی‌ ای) به عنوان مدیریت جدید اداره تجسس درباره ایران منصوب شده است.

مایکل دی آندریا، معروف به «آیت الله مایک» و «شاهزاده سیاه» پیش از این مدیریت مرکز ضدتروریستی سی آی‌ ای در سالهای ۲۰۰۰ میلادی را برعهده داشته است. به گزارش روزنامه نیویورک تایمز وی در این زمان عملیات جستجو و تعقیب اسامه بن لادن، بنیانگذار و رهبر سابق گروه تروریستی القاعده را بر عهده داشت.

همچنین هدایت برنامه سی آی‌ ای در «قتلهای هدفمند پهپادی» نیز برعهده مایکل دی آندریا بوده است. اجرای این برنامه به حذف هزاران مظنون به عضویت در شبکه‌های تروریستی اسلامگرای افراطی منجر شده است.

در این گزارش همچنین اشاره شده که مایکل پامپئو، رییس جدید سی آی‌ ای به همراه مایکل دی آندریا احتمال دارد اطلاعات دقیق و مهمی درباره اینکه آیا دولت ایران واقعا مفاد توافق هسته‌ای را رعایت کرده و یا خیر در دست داشته باشند.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از واکنش در ارتباط با این گزارش نیویورک تایمز خودداری کرده است چراکه این سازمان هویت ماموران مخفی خود را فاش نمی کند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با تعیین دی آندریا موضع و خطی مشی بسیار بسته دولت ایالات متحده دربرابر ایران را بیش از پیش نمایان کرده است.
رییس جمهوری آمریکا طی سفر اخیر خود به عربستان سعودی به صراحت از ایران بعنوان دشمنی نام برده بود که باید آن را از پای درآورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌های بین‌المللی به درگذشت هنری کیسینجر، سیاستمدار برجسته و کهنه‌کار آمریکایی

واشنگتن: ایران فعالانه حملات به پایگاه‌های نظامیان آمریکا در منطقه را تسهیل می‌کند

واشنگتن سامانه «تاد» و تجهیزات نظامی بیشتر را «برای مقابله با تهدید ایران» به خاورمیانه می‌فرستد