Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ایران آماده استقرار نیروی نظامی در سوریه است

ایران آماده استقرار نیروی نظامی در سوریه است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی خود از آمادگی ایران برای استقرار نیروی نظامی در سوریه برای تقویت آتش بس در این کشور خبر داد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره قصد ایران برای اعزام نیرو به سوریه گفت: «۳ کشور ایران، روسیه و ترکیه به صورت دائم گفتگو دارند و در سطح کارشناسی درباره کاهش تنش مذاکره می شود. اگر زمینه‌های لازم بوجود آید لازم است نیروهائی با هر اسمی که باشد برای نظارت بر آتش بس در نقاط کاهش تنش براساس ضمانت کشورهای ضامن حضور داشته باشند. ایران آماده کمک به این فرآیند در حد توان برای تقویت آتش بس می باشد.»

علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی در روزهای گذشته گفته بود که اگر از ایران درخواست شود که اقدامات بیشتری همانند اعزام نیرو برای برقراری نظم و امنیت در مناطق امن و تحت کنترل انجام دهد، ما آماده بررسی این موضوع هستیم.»

#Iran prepared to deploy #troops in #Syriahttps://t.co/BAeUovvn29

— Tehran Times (@TehranTimes79) May 29, 2017

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین در پاسخ به این سوال که «برخی خبرگزاریها مدعی حرکت شبه نظامیان تحت حمایت ایران به سمت مرزهای سوریه برای حمایت از دولت بشار اسد شده اند» گفت: « حضور ما در عراق مستشاری است و دولت عراق به اندازه کافی قدرت مبارزه با تروریستها را دارد. ما هم تلاش داریم فضای مطلوبی برای رسیدن به آتش بس در سوریه فراهم شود. در موصل هم حضور نداشته و فقط یک نقش مستشاری برای برخورد با داعش براساس درخواست دولت عراق داشته ایم.»

ایران، روسیه و ترکیه در چهارم ماه مه سال جاری و در جریان چهارمین دور مذاکرات صلح سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان توافقنامه‌ای برای ایجاد مناطق امن امضا کردند.

#ایران: آماده اعزام نیرو برای نظارت بر آتش بس در #سوریه هستیم https://t.co/wKDLUr0S86pic.twitter.com/YYskuHD1A9

— خبرگزاری آناتولی (@aa_persian) May 29, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبعات انقلابی، اقتصادی و صبر استراتژیک جنگ با اسرائیل؛ رویارویی که جزو دکترین امنیتی ایران نیست

امیرعبداللهیان در سوریه: اسرائیل تنبیه خواهد شد؛ دنبال توسعه جنگ در منطقه نیستیم

مسئول سیاست خارجی اروپا در گفتگو با امیرعبداللهیان حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد