فیلیپین؛ اسلامگرایان حامی داعش ۱۹ غیر نظامی را کشتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فیلیپین؛ اسلامگرایان حامی داعش ۱۹ غیر نظامی را کشتند

ارتش فیلیپین روز یک شنبه اعلام کرد که اسلامگریان حامی داعش در شهر اکثرا مسلمان نشین «ماراوی» در شمال غربی جزیره میندانائو ۱۹ غیر نظامی را کشته اند. در میان قربانیان سه زن و یک کودک هم دیده می شود.

درگیری ها در شهر ماراوی وقتی آغاز شد که نیروهای ویژه ارتش به یک خانه ای که گمان می رفت محل اختفای ایسلینون هاپیلون (Isnilon Hapilon) معروف به ابو عبدالله الفیلیپینی رهبر شاخه داعش در فیلیپین حمله کردند.

آمریکا برای سر ابو عبدالله الفیلیپینی ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.


از آغاز درگیری ها میان اسلامگرایان و ارتش فیلیپین که از یک هفته پیش آغاز شده است تاکنون دست کم ۸۵ نفر کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ارتش فیلیپین برای مبارزه با این گروه اسلامگرا از حملات هوایی در مناطق مسکونی استفاده کرده است کهه گمان می رود شورشیان در این مناطق مخفی شده باشند.


در پی حملات هوایی ارتش ساکنان شروع به گریختن از شهر کرده اند و نیروهای دولتی به تخلیه ساکنان از شهر کمک کرده اند.


رودریگو دوترته رئیس جمهوری فیلیپین روز سه شنبه و در پی درگیری میان شبه نظامیان حامی داعش و نیروهای نظامی این کشور در جزیره میندانائو در جنوب این کشور، ۶۰ روز حکومت نظامی اعلام کرده است.

جزیره میندانائو در جنوب فیلیپین محل فعالیت چندین گروه شورشی مسلمان است که بدنبال خودمختاری هستند. این جزیره ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

هفته گذشته کاربران شبکه های اجتماعی ساکن این جزیره عکس هایی را منتشر کردند که نشان می دهد مردان مسلح با پرچم سیاهی که شبیه پرچم داعش است در خیابان ها پرسه می زنند.