ان بی ای: کلیولند برای سومین سال متوالی راهی فینال شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ان بی ای: کلیولند برای سومین سال متوالی راهی فینال شد

دیدار فینال رقابت های فصل جاری لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا، ان بی ای را همانند سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۶ دو تیم کلیولند و گلدن استیت برگزار می کنند.

کلیولند کاوالیه، مدافع عنوان قهرمانی رقابت های ان بی ای، پنجشنبه شب موفق شد برای سومین بار متوالی راهی دیدار نهایی شود تا همانند دو سال گذشته برای کسب مکان نخست با گلدن استیت مسابقه دهد.

کلیولند در پنجمین فینال کنفراس شرق مقابل بوستون با برتری قاطعانه چهارمین پیروزی از هفت مسابقه پیش بینی شده را از آن خود کرد تا عملا مجوز حضور در دیدار نهایی لیگ حرفه ای آمریکا را دریافت کند.

تیره‌ پوشان کلیولند در دیدار پنجشنبه شب در هر سه کوارتر نخست برتر مطلق میدان بودند و امتیاز های لازم را برای پیروزی نهایی مقابل بوستون سلتیکس جمع آوری کردند. شاگردان تایرون لیو که سوپر استاری چون لبران جیمز را در بهترین فرم خود در اختیار داشتند در این دیدار هیچگاه دغدغه از دست دادن نتیجه را حس نکردند و برغم واگذار کردن یک چهارم پایانی در نهایت ۱۳۵ بر ۱۰۲ فاتح این میدان شدند.

لبران جیمز با افتخاری که در این فصل بدست آورد برگی تازه به تاریخ رقابت های ان بی ای افزود. او در سن ۳۲ سالگی هفتمین فینال متوالی و هشتمین فینال رقابت های ان بی ای را پس از آغاز حضور در این رقابت ها در سال ۲۰۰۳ تجربه خواهد کرد.

اسمال فوروارد ۲ متر و ۲ سانتی متری کلیولند همچنین با ۳۵ امتیازی که در آخرین دیدار نیمه هایی مقابل بوستون سلتیکس کسب کرد مجموع امتیاز های خود را در مرحله پلی آف به ۵ هزار و ۹۹۵ رساند و بدین ترتیب بالاتر از مایکل جردن افسانه ای رکورد دار این عنوان شد.


نخستین دیدار از هفت مسابقه فینال رقابت های فصل جاری ان بی ای روز پنجشنبه یازدهم خرداد به میزبانی گلدن استیت برگزار می شود.