قربانیان حمله انتحاری منچستر

قربانیان حمله انتحاری منچستر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از وقوع انفجار مرگبار در سالن کنسرت «منچستر آرنا» اقوام و بستگان کسانی که در کنسرت شرکت داشتند در تلاشند با استفاده از شبکه های اجتماعی ردی از عزیزان و اقوام خود بدست می…

آگهی

پس از وقوع انفجار مرگبار در سالن کنسرت «منچستر آرنا» اقوام و بستگان کسانی که در کنسرت شرکت داشتند در تلاشند با استفاده از شبکه های اجتماعی ردی از عزیزان و اقوام خود بدست می آورند.

طبق گفته پلیس کودکان و نوجوانان در میان کشته شدگان هستند. والدین کسانی که در محل حادثه حضور داشتند، تصاویری از کودکان و نوجوانان خود در شبکه های اجتماعی منتشر کردند تا اطلاعاتی درباره آنها بدست بیاورند.

در اثر انفجار مرگبار در یک سالن کنسرت در شهر منچستر در شمال انگلستان ۲۲ نفر کشته و ۵۹ زخمی شده اند. این حمله در پایان کنسرت آریانا گرنده، خواننده جوان آمریکایی در سالن کنسرت منچستر آرنا رخ داد.

پلیس منچستر یک شماره تلفن اضطراری نیز به این منظور ایجاد کرده است.

مجروحان این انفجار توسط ۶۰ آمبولانس به شش بیمارستان منتقل شدند.

پس از وقوع این حادثه برخی از کسبه اطراف محل کنسرت، به کودکان و کسانی که در محل حضور داشتند، پناه داده اند. یکی از کارمندان « استیون شارل اسنوکر» می گوید که به حدود یکصد کودک پناه داده است.

آن ایدالگو، شهردارد پاریس وکریستیان استروزی شهردار نیس، دو شهری که اخیراً قربانی حملات تروریستی وخیمی بوده است، همبستگی خود را با قربانیان، خانوادۀ آنان و کلیۀ شهروندان منچستر اعلام داشتند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، بلافاصله پس از وقوع این حادثۀ مرگبار با خانواده قربانیان اعلام همدردی کرد.

به گفته پلیس بریتانیا این حادثه یک بمبگذاری انتحاری بوده است و مردی که گمان می رود عامل انفجار بوده با خود یک بمب دست ساز ابتدایی داشته است. وی در محل جان باخته است.

سالن سرپوشیده معروف به سالن کنسرت منچستر ارنا سالنی سرپوشیده است که ۲۱ هزار نفر ظرفیت دارد و دومین سالن بزرگ کنسرت در سراسر اتحادیه اروپا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز: قطری‌ها با بیش از ۶ میلیارد دلار منچستر یونایتد را می‌خرند

پلیس مبارزه با تروریسم: ایران بارها در خاک بریتانیا قصد ربودن یا کشتن افراد را داشته است

ضرب و شتم معترض هنگ‌کنگی در منچستر؛ دیپلمات‌های چینیِ متهم خاک بریتانیا را ترک کردند