نخست‌وزیر بریتانیا هویت بمب‌گذار منچستر را تائید کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Ali Kheradpir
نخست‌وزیر بریتانیا هویت بمب‌گذار منچستر را تائید کرد

نخست وزیر بریتانیا که پیش‌تر گفته بود هویت عامل بمبگذاری منچستر بر دستگاه‌ امنیتی این کشور پوشیده نیست سرانجام به نقل از پلیس نام بمبگذار انتحاری ۲۲ ساله را تائید کرد. در حالی که دولت بریتانیا هشدار تهدیدات تروریستی را به بالاترین سطح افزایش داده است، ترزا می از ادامه تحقیق درخصوص بزرگ‌ترین حادثه تروریستی از سال ۲۰۰۵ میلادی در خاک این کشور خبر می‌دهد.

سلمان رمضان عبیدی، متولد و بزرگ شده شهری بود که تصمیم گرفت دوشنبه شب در آن با انفجار بمب، جان خود و ۲۲ تن دیگر را بگیرد و ۵۹ مجروج برجا بگذارد. حال ۲۰ تن از مجروحان وخیم گزارش می‌شود.

ژرار کلومب، وزیر کشور فرانسه بامداد چهارشنبه در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی با بیان این‌که حوادث تروریستی نوامبر فرانسه می‌توانست در بریتانیا اتفاق بیافتد گفت که «بدون شک» عامل حمله به سوریه سفر کرده بوده است.

ساعاتی پس از بمبگذاری در سالن کنسرت آرنا و انتشار خبری که باری دیگر شهروندان اروپا در شوک فرو برد، مظنونی ۲۳ ساله در همین رابطه بازداشت شد و گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش نیز مسوولیت آن را برعهده گرفت.

در حالی هواداران داعش در شبکه‌های اجتماعی از کشتار کودکان و نوجوانان ابراز شادی می‌کردند، شماری داوطلب اهدای خون و عده‌ای دیگر هم در جستجوی بستگان مفقودشان بودند. تاکنون نام چهار مقتول اعلام شده که یکی از آنان ۸ ساله است.

آخرین بار ژوئن ۲۰۰۷ بود که هشدار تهدیدات تروریستی در بریتانیا به بالاترین سطح افزایش یافت. امبر راد، وزیر کشور احتمال داده که بمبگذاری آرنا به تنهایی توسط بمبگذار صورت نگرفته باشد.

از سویی دیگر بعدازظهر سه‌شنبه گروهی از شهروندان برای مقابله با گسترش سایه هراس بر سر منچستر با پیام همبستگی به میدان آلبرت در مرکز شهر آمدند.

تصویر شماری از جان‌باختگان