Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ادوارد فیلیپ از حزب جمهوریخواهان و از نزدیکان آلن ژوپه نخست وزیر فرانسه شد

ادوارد فیلیپ از حزب جمهوریخواهان و از نزدیکان آلن ژوپه نخست وزیر فرانسه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری جدید فرانسه روز دوشنبه ادوارد فیلیپ از حزب جمهوریخواهان و از نزدیکان آلن ژوپه را بعنوان نخست وزیر انتخاب کرد. ادوارد فیلیپ ۴۷ ساله نماینده پارلمان از حزب جمهوریخواهان (جناح راست فرانسه) می باشد.

ادوارد فیلیپ که در رشته علوم سیاسی و حقوق تحصیل کرده به مدت ۲ سال حامی حزب سوسیالیست فرانسه بود و از سال ۲۰۰۱ جهت گیری‌اش به نفع جناح راست فرانسه اندک اندک تغییر کرد. وی ابتدا به جنبش آلن ژوپه «اتحاد برای جنبش مردمی» پیوست و بعد در کابینه آقای ژوپه در سال ۲۰۰۷ بعنوان وزیر محیط زیست انتخاب شد.

اداورد فیلیپ بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ بعنوان شهردار شهر «اور» انتخاب شد و از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ میلادی نماینده پارلمان فرانسه می باشد. در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری آقای فیلیپ از حامیان آلن ژوپه یکی از کاندیداهای حزب جمهوریخواهان فرانسه بود. بعد از شکست ژوپه از فرانسوا فیون در دور دوم انتخابات درون حزبی، از حامیان فیون بود اما بعد از مطرح شدن پرونده استخدام غیر واقعی همسر فیون، ادوارد فیلیپ کارزار انتخاباتی فرانسوا فیون را ترک کرد.

از نظر تحلیل گران انتخاب ادوارد فیلیپ بعنوان نخست وزیر که نزدیک به میانه روهای جناح راست فرانسه است از استراتژی امانوئل ماکرون برای کسب اکثریت پارلمانی در انتخابات پارلمانی ماه آینده فرانسه به کمک جناح راست حکایت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد از ماکرون برای تسلیت به رئیسی و حمایت از حکم لاهه؛جواب زنان و جوانان ایرانی را چگونه می‌دهید؟

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟

چینی‌های ساکن فرانسه درباره سفر شی جین‌‎پینگ به پاریس چه نظری دارند؟