Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزارت خارجه آمریکا: زندانیان بهایی وعقیدتی ایران باید آزاد شوند

وزارت خارجه آمریکا: زندانیان بهایی وعقیدتی ایران باید آزاد شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزارت امور خارجه آمریکا روز یکشنبه با انتشار یادداشتی در وب سایت خود زندانی شدن رهبران بهایی در ایران را محکوم و خواستار آزادی بی قید و شرط آنان و نیز کسانی شد که با اتهامات مشابه در حبس به سر می برند.

این وزارتخانه در این یادداشت با عنوان «نُه سال زندان برای رهبران بهایی در ایران» دستگیری، محکوم و زندانی شدن آنان به «اتهام جاسوسی، توهین به مقدسات و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی» را ناعادلانه می خواند و می نویسد که آنان «صرفا به اعتقادات و انجام آداب مذهبی خود» مشغول بوده اند و بس.

هفت نفر از رهبران جامعه بهایی ایران که وزارت امور خارجه آمریکا از آنان نام می برد و می نویسد که «به ناحق به ۲۰ سال زندان محکوم» شده و تا به امروز پشت میله های زندان هستند عبارتند از: فریبا کمال آبادی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی، وحید تیزفهم و مهوش ثابت.

در این یادداشت ایران به خاطر پرونده هایی از این دست به نقض حقوق بشر و بی اعتنایی به آزادی های اولیه متهم و از دولت ایران خواسته می شود تا به « قوانین خود» و نیز «تعهدات بین المللی» که آزادی بیان، عقیده، مذهب و عقیده، تشکل و تجمع مسالمت آمیز برای همه افراد در ایران را تضمین می کند، پایبند باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت

صادق زیباکلام هم به زندان افتاد،درست در روزی که قراربود از کتاب «چرا شما را نمی گیرند» رونمایی کند!

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است